انیمیشن اسپایدرمن مارول تنها انیمیشن تاریخ هست که احتمالا سه نسل در کنار هم بنشیند و آن را تماشا کنند، برایشان خاطراتی زنده می‌شود! از 55 سال پیش اسپایدرمن با شکل‌های مختلفی وارد بازار شده است. از فیلم و انیمیشن گرفته تا کامیک بوک‌هایی که همه در هر رده سنی عاشق آن‌ هستند! انیمیشن اسپایدرمن مارول یا همان مرد عنکبوتی معروف و مشهور خودمان مجموعه تلویزیونی انیمیشنی  آمریکایی است که بر اساس شخصیت کمیک مارول با همین نام ساخته شده است. انیمیشن مرد عنکبوتی مارول جایگزینی برای سری قبلی آن یعنی Ultimate Spider-Man است و برای اولین بار در 19 آگوست 2017 از دیزنی XD پخش شد. این مجموعه در ابتدا به صورت تک فصل ساخته شد اما بخاطر محبوبیت بیش از اندازه‌ی این سریال جذاب بین تمامی گروه‌های سنی فصل دومش هم در اوایل سال 2018 تمدید شد که برای اولین بار در 18 ژوئن 2018 پخش شد. فصل سوم انیمیشن اسپایدرمن مارول در 19 آوریل 2020 پخش شد ولی بعد از مدتی عوامل تصمیم گرفتند تا پخش آن را متوقف کنند.

روند داستان اسپایدرمن مارول چیست؟

داستان انیمیشن اسپایدرمن مارول در سری‌های قبلی خود از آنجایی شروع می‌شود که نوجوان با استعداد و باهوشی  به نام پیتر پارکر هنگام اردو مدرسه‌اش در اسکورپ توسط عنکبوت رادیواکتیو برگزیده می‌شود. این گزیده شدن به پیتر قدرت عنکبوت مانندی مثل دمیدن تار را می‌دهد. پس از اینکه تنها سرپرست پارکر یعنی عمو بن به دست یک سارق کشته می‌شود، پارکر تصمیم می‌گیرد تا به یک ابر قهرمان نقابدار به نام مرد عنکبوتی تبدیل شود و یاد بگیرد با نبوغ و هوش خود در مقابل جرم و جنایت مقابله کند! اتفاقاتی که در طی سریال برای پیتر پارکر رخ می‌دهد باعث توسعه داستانی جذاب و دیدنی است و مخاطب را در سر جایش میخکوب می‌کند.

شخصیت‌های اصلی انیمیشن اسپایدرمن مارول چه کسانی هستند؟

شخصیت‌ها و کاراکترها هستند که به انیمیشن‌ها روح می‌دهند. انیمیشن اسپایدرمن مارول هم از این قاعده جدا و مستثنی نیست. اصلی‌ترین و مهم‌ترین شخصیت انیمیشن اسپایدرمن، همان مرد عنکبوتی است. در سریال زبان اصلی  رابی دیموند وظیفه صدا گذاری آن را برعهده دارد. همانطور که گفتیم مرد عنکبوتی  در اسکورپ توسط یک عنکبوت رادیواکتیو گزیده می‌شود و تبدیل به یک ابر انسان و سپس ابر قهرمان می‌شود. گوئن استیسی  که صداپیشگی آن را  لورا بیلی بر عهده دارد. این دختر دانشجویی در های هوریزون است.  گوئن خواهرزاده ریموند وارن است. هنگامی که قسمت زیادی از نیویورک در معرض مواد شیمیایی قرار گرفت نام مستعار او هم به اسم گوئن عنکبوتی تغییر کرد اما بعدها در جزیره عنکبوت ها بهبود پیدا کرد.
انیمیشن اسپایدرمن مارول ؛ جدید ترین سریال اسپایدرمن فقط در دیجیتون
انیمیشن اسپایدرمن مارول ؛ جدید ترین سریال اسپایدرمن فقط در دیجیتون
مایلز مورالس را با صدای نادجی جیتر می‌شناسید.  او هم یکی از شاگردان های هریزون است که توسط عنکبوت Electrolis Arachnatis ساخته شده توسط ریموند وارن گزیده شد. مرد عنکبوتی مربی مایلز شد. او در شکار شگفت انگیز کراون کشف می‌کند که پیتر پارکر مرد عنکبوتی است و قول می‌دهد در مدرسه به کسی نگوید. دختر عنکبوتی / آنیا کورازون با صدای ملانی مینیچینو جان گرفت. او هم دانشجوی دانشکده هاریزون های و بهترین دوست گوئن بود. در فصل 2، او نام مستعار دخترعنکبوتی را به خود اختصاص می‌دهد و قدرت های عنکبوتی را از خودش به نمایش می گذارد. (دقیقاً مانند حادثه جزیره عنکبوتی). تاکنون گوئن استیسی و مایلز مورالس می‌دانند که آنیا کورازون دخترعنکبوتی است، اما پیتر پارکرهنوز از این موضوع مطلع نشده است.

چه نکات اخلاقی را با انیمیشن مرد عنکبوتی مارول کودکان یاد می‌گیرند؟

انیمیشن اسپایدرمن مارول جدا از موضوعات ابر قهرمانیش خیلی نکات اخلاقی را به مخاطبش گوشزد می‌کند. به نظر می‌رسد دوستی، خانواده، اعتماد و رشد از موضوعات اصلی و اخلاقی این مجموعه باشد. این انیمیشن علی رغم اینکه به عنوان جانشین سری قبلی اسپایدرمن اولتیمیت به بازار عرضه شد، هیچ شباهتی به نسخه قبلی ندارد. تنها مفاهیمی که از اسپایدر من اولتیمیت وام گرفته شده است. نام تار عنکبوت، ابزارهای پیترمانند وب-بال است که به عنوان Kid Arachnid در تجارت شناخته می‌شود و بیشتر کارکنان تولیدی که از اسپایدرمن اولتیمیت است را استفاده می‌کنند. هواداران متذکر شده اند که طراحی شخصیت های این نمایش مشابه Dreamt’s Voltron: Legendary Defender است. دلیل این امر این است که شان اونیل، طراح شخصیت های انیمیشن اسپایدرمن مارول ، قبل از این مجموعه نیز در ولترون کار کرده است. بسیاری از عناصر این مجموعه از زمان نویسنده دن اسلات در کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز وام گرفته شده است. فصل دوم با اقتباس از داستان مشهوراسپایدرمن خارق‌العاده ادامه خواهد یافت. این احتمال وجود دارد که دختر عنکبوتی به اواخر بازیگران اصلی نمایش ها اضافه شود، زیرا در آثار هنری که قبل از اولین قسمت آن  درز کرده بود، تنها مرد عنکبوتی، مایلز مورالس، عنکبوت گوئن (و ونوم) حضور داشتند. استیون واکر گفته است که علی رغم اینکه مایلز، اسپایدر گوئن و دختر عنکبوتی در کنار مرد عنکبوتی مورد توجه کالاهای تجاری قرار گرفته‌اند، اما این سریال یک سریال تک شخصیتی است که گاه و بیگاه تبدیل به یک فیلم با چند شخصیت اصلی می‌شود.

از کجا می‌توانم انیمیشن اسپایدرمن مارول را ببینم؟

انیمیشن اسپایدرمن مارول در بین کودکان و علی الخصوص پسربچه‌های ایرانی طرفدار بسیاری دارد. نه تنها انیمیشن بلکه تمام وسایل و لوازم خود را فیگورها و عکس‌ها و طرح‌های مردعنکبوتی انتخاب می‌کنند. وب سایت دیجیتون تنها وبسایتی است که که به صورت کامل می‌توانید انیمیشن اسپایدرمن مارول را در آن ببینید. شما می‌توانید کارتون بن تن نیروی بیگانگان را در دیجیتون هم به صورت آنلاین وهم به صورت آفلاین را تماشا کنید. همچنین اگر دوست دارید این کارتون زیبا و شگفت انگیز را دانلود کنید از اپلیکیشن یا نسخه ویندوز دیجیتون امکان دانلود کارتون ها برای شما مهیا شده است. نگران هزینه‌ها و حجم اینترنت خود هم نباشید. اگر از کاربران اپراتورهای فن آوا، آسیاتک، پیشگامان، پارس آنلاین، داتک و مبین نت و شاتل با حجم اینترنت رایگان می‌توانید به دنیایی از کارتون و انیمیشن دسترسی داشته باشید. کاربران سایر اپراتورها با اینترنت نیم بها می‌توانند از دیجیتون استفاده کنند. نگران سرعت اینترنت هم نباشید، دیجیتون خودش را با سرعت شما سازگار می‌کند. کارتون های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با مطالعه خلاصه‌ی آنها از سایت دیجیتون و اعمال رده بندی سنی بهترین و مناسب‌ترین انیمیشن را برای تماشا انتخاب کنید. در وبلاگ دیجیتون هم مقاله های زیادی برای آشنایی شما با انیمیشن ها نوشته شده است. امیدورایم از خواندن این مقاله به اندازه کافی لذت برده باشید.  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.