لذت دیدن انیمیشن یا به اصطلاح خودمانی کارتون در هر سن وصف نشدنی است. وقتی به کودکی‌مان و ساعت‌هایی که جلوی تلویزیون می‌گذشت فکر می‌کنیم لبخندی رضایت‎‌بخش گوشه لب‌هایمان ظاهر می‌شود. حتی زمانی که دیگر از دنیای کودکی خیلی فاصله گرفته‌اید و همراه با یک کودک به تماشای یک انمیشین می‌نشینید، دنیایی از آرامش را تجربه می‌کنید علی الخصوص اگر انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی باشد. تجربه‌ی دیدن انیمیشن اتفاقی است که برای هر کدام از ما در هر سن و سالی رخ داده است، پیر و جوان ندارد و این دنیای رنگارنگ توانسته هر مخاطبی را به خودش جذب کند، اما چیزی که شاید آن را تجربه نکرده‌اید و لذتش را نچشیده‌اید تماشای انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی است.

دوبله انیمیشن‌ها چگونه انجام می‌شود؟

تفاوت دیدن انیمیشن با زبان اصلی و دوبله در این است که تیم دوبله علاوه بر اینکه پیام و حرف شخصیت‌های داستان را به خوبی منتقل می‌کنند در این میان اصطلاحات رایج فرهنگ خودمان را هم به آن اضافه می‌کنند. جالب است بدانید که انیمیشن یا فیلم‌های کمدی هر کشور با اصطلاحات روزمره و باب شده در فرهنگ همان دوران ساخته می‌شود، گاهی شما یک فیلم را که در رده کمدی است نگاه می‌کنید اما حوصله‌تان سر می‌رود آن هم به دلیل اینکه شخصیت‌های فیلم با موضوعاتی که در کشور خودشان باب شده است شوخی می‌کنند.

بررسی۶ انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی

در این مقاله ما ۶ انیمیشن جذاب را که حتما باید با دوبله فارسی ببنید، معرفی کنیم، اگر آنها را با زبان اصلی دیده‌اید لحظه‌ای برای دوباره دیدنش درنگ نکنید تا کاملا حس کنید که چه لذتی را از خودتان دریغ کرده‌اید!

1- درون به بیرون/ Inside out 2015

تا حالا به خود فکر کردیده‌اید که اگر احساسات‌‌‌تان حس داشته باشند چگونه خواهد بود؟ این سوالی است که در این انیمیشن به جواب خود خواهید رسید. قصه‌ی از جایی شروع می‌شود که رایلی مجبور است به خاطر شرایط کاری پدرش از شهری که دوستان و خاطرات زیادی در آن دارد دل بکند و قدم در یک دنیای ناشناخته بگذارد، اما با همه بردباری که دارد نمی‌تواند احساسات خود را کنترل کند، حال زمانی است که ترس، خشم، افسردگی، غم و خوشحال باید به کمک او بیایند اما بلاخره این حس‌ها هم احساساتی برای خود دارند. این انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی ، توانسته بیننده را به دنیای کنترل احساسات انسان ببرد و او را با خودش روبه‌رو کند. انیمیشن درون به بیرون یک کلاس روانکاوی کامل است که انسان را از زاویه دید احساساتش به خوبی روایت می‌کند.

2- کوکو/ Coco 2017

اگر قرار است لذت بخشیدن را ببینید و لذت ببرید در دیدن این انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی آن لحظه‌ای درنگ نکنید. درست است که این انیمیشن در مورد پسر بچه‌ای که کوکو نام دارد و همه عشق و تلاشش برای موسیقی و آینده آن هست اما برای رسیدن به این مسیر کوکو سختی‌های فراوانی می‌کشد، سختی‌هایی که از او و اطرافیانش انسان‌های جدیدی می‌سازد و حتی این تغییر باعث شاد بودن مردگان هم می‌شود.

3- قهرمان بزرگ شماره ۶/ Big Hero 6 2014

اگر بخواهیم حال و هوای این انیمیشن بسیار زیبا را برایتان در یک جمله بگوییم باید بنویسیم “” اگر به تازگی عزیزی را از دست داده‌اید، این انیمیشن بسیار کمک‌تان خواهد کرد.”” قرار نیست انیمیشن‌ها که بیشترین مخاطب‌شان کودکان است حال و هوای غمگین داشته باشد، اما قهرمان بزرگ شماره ۶ با ارتباط زیبایی که با مخاطب، بدون نگاه کردن به سن و سال، برقرار می‌کند باعث می‌شود که هر زمان پوستر این انیمیشن را ببینید ناخودآگاه لبخند بزنید.
انیمیشن قهرمان بزرگ شماره ۶
انیمیشن قهرمان بزرگ شماره ۶
داستان انیمیشن قهرمان بزرگ شماره ۶، زندگی یک پسر نوجوانی و برادر بزرگترش است که هر دو از اعجوبه‌های دنیای تکنولوژی و رباتیک هستند، هیرو هامادا برای اینکه به برادر بزرگ خود تاداشی توانایی‌های خود را ثابت کند باید دست به اختراع خارق‌العاده‌ای بزند، اما راهی که پیش‌روی هیرو هامادا است خیلی آسان نیست.

4- خانواده‌ی کرودز (غارنشینان)/ Croods 2013

همین اول کار باید بگوییم که اگر این انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی را ندیده‌اید، باید دوباره به سراغ آن بروید و این بار قصه را از زبان دوبلورهای حرفه‌ای که با تمام اشتیاق حس و حال شخصیت‌ها را به مخاطب منتقل می‌کنند، ببینید. خانواده‌ی کرودز آخرین بازمانده‌های دوران غارنشینی هستند، آنها فقط یک قانون دارند و آن هم ماندن در پناهگاه است ولی وقتی کره زمین رو به نابودی می‌رود این قانون باید تغییر کند والا جان اعضای خانواده به خطر می‌افتد. انیمیشن خانواده‌ی کرودز به خوبی توانسته نترسیدن از تغییر را به بیننده انتقال دهد، علاوه بر این دوبله اختصاصی فارسی این انیمیشن توانسته لحظات رابطه‌ی پدر با دختر نوجوانش را به خوبی روایت کند. خبر خوب برای علاقه‌مندان خانواده کرودز، قسمت دوم این انیمیشن امسال اکران می‌شود که امیدواریم با یک دوبله اختصاصی فارسی بی‌نظیر از دیدن آن لذت ببرید.

5- دایناسور خوب / The Good Dinosaur 2015

پیوند یک دایناسور با یک پسر بچه! رابطه‌ی جذابی خواهد شد و همچنین تمام ترس‌ها و تصویرهایی که در دوران کودکی با دیدن گودزیلا و بازگشت آن و ترسیدن از هر موجود گنده در ما ایجاد شده از بین خواهد برد، شاید هم بعد از دیدن این انیمیشن کودک‌تان بخواهد یک دایناسور به عنوان حیوان خانگی بیاورد! دایناسورهای این انیمیشن از بازماندگان عصر قدیم هستند، آنها گیاه‌خوار هستند و با زراعت زندگی‌شان را می‌گذرانند اما آرلو پسر کوچک (از نظر جثه) این خانواده ترسو است و نمی‌تواند با خانواده همراه شود اما اتفاق‌هایی که در زندگی او رخ می‌دهد از قلب مهربانش یک قهرمان می‌سازد.

6- داستان اسباب بازی ۴ / Toy Story 4 2019

فکر می‌کنم داستان اسباب بازی ۴ انیمیشنی است که احتیاج به معرفی ندارد و بیشتر افراد با زندگی وودی، باز، آقای و خانم سیب‌زمینی، رکس و … و همچنین اندی صاحب این عروسک‌ها که حالا برای خودش مردی شده و دیگر احتیاجی به همبازی‌های دوران خوش کودکی‌اش ندارد. انیمیشن داستان اسباب بازی ۴،  ادامه داستان تغییر صاحب عروسک‌ها از اندی به بانی است کم کم شخصیت‌های قصه با صاحب جدید خود کنار می‌آیند اما این بار اتفاقی دیگر باعث می‌شود که همه‌ی آنها همدلی و همراهی خود را نشان بدهند. اگر به انیمیشن با دوبله اختصاصی فارسی علاقه دارید و نمی‌دانید که از کجا می‌توان تمامی انیمیشن‌های نام برده شده و حتی دیگر انیمیشن‌های جذاب روز دنیا را ببینید ما برای شما پیشنهادات ویژه‌ای داریم پس تا دیر نشده به صفحه اصلی سایت دیجی‌تون رفته و با یک دنیا انیمیشن روبرو شوید!  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.