دوست دارید به قهرمانی قدرتمند و جاودانه تبدیل شوید؟ قهرمانی که همه آدم‌ها دوستش دارند و از پس همه دشمنانش برمی‌آید؟ این روزها انیمیشنی ساخته شده به نام انیمیشن بن تن ریبوت که در آن بالاخره آرزوهای کودکی‌مان برآورده شده است و با تماشای آن می‌توانیم ساعت‌ها لبخند بزنیم و دنیای خیالی‌مان را رنگی‌تر ببینیم. همه‌ی ما همیشه در کودکی آرزو داشتیم که به شکل قهرمان‌های کارتونی که دوست‌شان داشتیم زندگی کنیم. بارها با وسایل بازی مثل شمشیر یا تفنگ و لباس‌های بزرگترهای‌مان سعی کردیم به قهرمان مورد علاقه‌مان تبدیل شویم و دشمنان خیالی‌مان را از پا در بیاوریم. بن تن همان قهرمان نیرومند است که ما را به دنیای آرزوهای کودکیمان می‌برد. بن تن با ساعتی که ار فضایی‌ها گرفته، هربار به شکل قهرمانی جدید در می‌آید و به مبارزه به آدم فضایی‌ها می‌رود. حالا ببینیم اصلاً بن تن چه کسی است و جریان ساعتش چیست؟!

داستان خلق انیمیشن بن تن ریبوت:

انیمیشن بن تن ریبوت یک سریال انیمیشنی 49 قسمتی آمریکایی است که در ژانر تخیلی و ماجراجویی ساخته شده است. این سریال انیمیشنی از تاریخ 27 دسامبر 2005 تا 15 آوریل 2008 در شبکه کارتون نتورک در ایالات متّحده پخش می‌شد. این سریال به سرعت به محبوبیت دست پیدا کرد و نامزد دو جایزه ایمی شد. صداپیشگان سریال بن تن تارا استرانگ، میگان اسمیت، پل ایدینگ، دی بردلی بیکر، استیون بلوم، ریچارد استیون هورویتز، ریچارد مک گونگل، فرد تاتاسیوئور و جیم برد هستند. انیمیشن بن تن ریبوت توسط گروهی به نام Man of Action ساخته شده است. Man of Action گروهی از نویسندگان کتاب‌های کمیک است و اعضای آن دانکن رولو، جو کیسی، جو کلی و استیون تی هستند. این گروه تقریباً سه سال قبل از پخش انیمیشن بن تن ریبوت در شبکه کارتون نتورک، روی مفهوم بن تن کار کردند و در ابتدا تصمیم بر این بود که اومنیتریکس سازنده‌ی دشمنان این سریال باشد، امّا در نهایت تصمیم عوض شد و اومنیتریکس را به دست بن تن سپردند. طرح اصلی سریال بر اساس اومنیتریکس است که به ساعتی که بر روی مچ بن تن بسته شده است گفته می‌شود. در واقع یک وسیله‌ی منحصر به فرد و فرازمینی است که به عنوان قدرتمندترین اسلحه در جهان شناخته می‌شود؛ اومنیتریکس به صاحب خود این امکان را می‌دهد که کدهای ژنتیکی‌اش را تغییر بدهد و خود را به موجودات فضایی یا همان بیگانگان تبدیل کند. از آنجایی که اومنیتریکس یک فضای بزرگ از توانایی‌های متنوع و قدرتمند به وجود می‌آورد، این موجودات فضایی توانایی‌های خارق‌العاده و و منحصر به فردی دارند. به دلیل این که اومنیتریکس می‌تواند خیلی خوب به جنگ  برود، افراد زیادی در آرزوی داشتن این ساعت خارق‌العاده هستند، بنابراین در بیشتر اپیزودهای انیمیشن بن تن، او همیشه مورد حمله‌ی افرادی قرار می‌گیرد که می‌خواهند این ساعت را از روی دست بن تن بردارند.
انیمیشن بن تن ریبوت را تماشا کنید | قهرمانی با ساعت اسرارآمیز
انیمیشن بن تن ریبوت را تماشا کنید | قهرمانی با ساعت اسرارآمیز

بن تن به چه موجوداتی می‌تواند تبدیل شود؟

بنیامین در انیمیشن بن تن ری بوت می‌تواند به ده شخصیت خارق‌العاده و متفاوت تبدیل شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.
  • وایلموت: بیگانه‌ای با چهره‌ای حیوانی و بدون چشم که حس شنوایی و بویایی قوی دارد.
  • چهاردست یا فورآرمز: بیگانه‌ای با چهار بازو و قدرتی فوق‌العاده
  • گری مَتر: بیگانه‌ای 12 سانتی‌متری که بسیار باهوش است و می‌تواند وارد پیچیده‌ترین ماشین‌ها هم بشود.
  • XLR8 : بیگانه‌ای شبیه به کانگورو و دایناسور و بسیار سریع است، که می‌تواند با سرعتی در حدود 500 کیلومتر در ساعت بپرد.
  • آپ گرید: بیگانه‌ای تکنولوژیک که برای عملکرد بهترش می‌تواند با هر دستگاهی ترکیب شود.
  • سر الماسی: بیگانه‌ای که قادر است هر ماده‌ی مقاومی را سوراخ کند و در برابر همه چیز مقاوم است.
  • ریپجاو: بیگانه‌ای آبزی که می‌تواند خیلی سریع شنا کند و نیش وحشتناکی دارد.
  • استینک فلای: بیگانه‌ای به شکل حشرات که دارای یک نیش ، بال و چهار چشم است و مایع چسبنده سبزی را تف می‌کند.
  • شبح: بیگانه‌ای به شکل شبح که می‌تواند از دیوارها عبور کند، خود را نامرئی کند و شاخک‌های وحشتناکی را از شکم خود بیرون می‌آورد تا دشمنان خود را بگیرد.
  • هیت بلاست: بیگانه‌ای به شکل شراره‌های آتشین خورشیدی که قادر است شراره‌های آتشین را کنترل کند.

خلاصه انیمیشن بن تن ریبوت:

در انیمیشن بن تن ری بوت شخصیت اصلی داستان بنیامین است. بنیامین تنیسون پسری 10 ساله است که آرزو دارد در آینده تبدیل به قهرمان شود. در زمان تعطیلات مدرسه، زمانی که به همراه دخترعمو و پدربزرگش در حال کمپ زدن بودند، ناگهان کپسول نجات فضایی از کار افتاده‌ای را کشف می‌کند که بر روی زمین سقوط کرده است. در آن کپسول چیزی شبیه به ساعتی با قدرت خارق‌العاده می‌بیند. اسم این ساعت اومنیتریکس است و تنها بنیامین می‌تواند آن را روی دستش ببندد. بعد از این اتّفاق او در حالی که همچنان شخصیت کودکانه‌اش را حفظ می‌کند، می‌تواند با قدرت‌های فوق بشری به ده موجود فرازمینی مختلف تبدیل شود. امّا بیگانگانی وحشتناک و مصمم، به ویژه اربابی کهکشانی به نام ویلگاکس به دنبال این ساعت عجیب و غریب هستند. بنابراین این پسربچه‌ی 10 ساله اکنون باید با تهدیدهای این بیگانگان که بسیار خطرناک‌تر از سارقان ساده هستند، مبارزه کند.

فصل های سریال انیمیشن بن تن ریبوت:

نتیجه‌گیری: با تماشای سریال انیمیشنی بن تن ریبوت به دنیای خیالی پر خطری وارد می‌شویم که همیشه آرزویش را داشته‌ایم. بعضی صحنه‌ها اگرچه ممکن است ترسناک باشند، امّا رفتارهای مطلوبی هم مانند مهربانی کردن به دیگران، ایثار و همدلی با دیگر انسان‌ها هم نمایش داده می‌شوند. اگر دوست دارید قهرمانی با ساعت اسرارآمیز را ببینید وارد سایت دیجیتون شوید، از آن‌جا سریال بن تن را دانلود کنید و رایگان ببینید.  در دیجیتون می‌توانید یک عالمه کارتون و انیمیشن جذاب دیگر هم دانلود کنید و تماشا کنید. برای مطالعه مقاله های بیشتر وبلاگ دیجیتون را بخوانید.  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.