اگر اسم بن تن را در کل کهکشان راه شیری ببرید قطعاً بیشتر بچه‌ها یا اسمش را شنیده‌اند یا آن را بارها و بارها دیده‌‌‌اند! در این مقاله از سیر تا پیاز انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان برای شما نوشته‌ایم. بن تن یک مجموعه تلویزیونی و تخیلی آمریکایی است که توسط استودیوی Man of Action ساخته و توسط Cartoon Network Studios تولید شده است. انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان با برنده شدن سه جایزه امی مورد استقبال گسترده منتقدان قرار گرفته است. این انیمیشن تخیلی در درجه اول از پنج مجموعه تلویزیونی و چهار فیلم تشکیل شده است که فیلم آخر بین آگوست 2007 و مارس 2012 پخش شده است. روند داستان از این قرار است که پسری به نام بن تنیسون وسیله‌ای بیگانه مانند ساعت Omnitrix را بدست می آورد که حاوی DNA از گونه‌های مختلف بیگانگان و موجودات فضایی است و به او اجازه می دهد که به بیگانگان جدید در Omnitrix تبدیل شود. انیمیشن بن تن 10 نیروی بیگانگان با چهارده سال فعالیت، طولانی ترین کارتون تلویزیونی تا به امروز است. در سراسر جهان، این انیمیشن بیش از 6 میلیارد دلار از طریق فروش فیلم و سایر وسایل مثل عروسک ها و فیگورهایش به دست آورده است.

 انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان راجع به چیست؟

همانطور که گفتیم این سریال و انیمیشن جذاب، جدا از جذابیتش طولانی‌ترین سریال انیمیشنی در تاریخ بشریت است! هر مجموعه‌ای که از سال 2005 تا 2016 تولید شده داستان متفاوتی دارد. اما یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های آن بن تن نیروی بیگانگان هست. روند کلی انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان به این صورت است که پسری بازیگوش و 10 ساله داستان همان بن تن خودمان به همراه پدر بزرگش به منطقه ای جنگلی برای کمپ و اردو سفر می‌کند. پسرک داستان ما  در روز اول تعطیلات، با دختر عمویش گووِن تنیسُن در جنگل  رو به رو می‌شود. در همین حین  و در میان همین ملاقات شهاب سنگی به زمین و دقیقا جایی که بن تن در آن حضور دارد برخورد می‌کند. این شهاب سنگ در اصل گلوله‌ای است که از سفینه پلامبرها و توسط سرپرست پلامبرها هنگام جنگ سختی که با ویلگکس شرور داشتند به زمین افتاده بوده تا پدر بزرگ بن تن یعنی مکس تنیسن از ساعت داخل آن  برای جنگیدن با دشمنان سرسخت استفاده کند . بن تن وقتی گلوله را می‌بیند به آن  نزدیک می‌شود، و در همان لحظه گوی جادویی باز می‌شود و درون آن ساعتی را به نام آمِنیتیریکس نمایان می‌شود.  وقتی که  بن تن به این ساعت شگفت انگیز نزدیک شد به دستش چسبید و دیگر هم جدا نشد. آمِنیتیریکس یکی از پیشرفته‌ترین ساعت ‌های جهان است و از ۲۰ تکنولوژی توسط  موجودی فضایی به نام آزموس ساخته شده استعملکرد این ساعت به این شکل است که صاحب آن می‌تواند به ۱۰ هیولایی که به‌طور پیش فرض از بین ده هزار DNA موجودات فضایی کهکشان‌ها هستند، تبدیل شود. بعد از این اتفاق بن تن وظیفه جنگ با فضایی‌های شرور و در امان نگه داشتن زمین از دست آن‌ها را بر عهده گرفت.

افتخارات و دستاوردهای انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان

احتمالا به عنوان یک بزرگسال ندانید چرا بن تن انقدر برای فرزند شما جذاب است. اما بهتر است در جریان باشید که انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان اخیرا در سراسر جهان توسط 2.7 میلیون کودک تا به حال دیده شده است که عدد بسیار چشمگیری برای یک سریال کارتونی تلویزیونی است. اما تنها افتخارات بن تن نیروی بیگانگان به همین میزان بیننده محدود نمی‌شود. این انیمیشن با کسب امتیاز 7.2 IMDb توانسته نظرات منتقدان و کارشناسان سینمایی بسیاری را به سمت خود جذب کند.
انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان ، جدال با بیگانگان با ساعت شگفت انگیز
انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان ، جدال با بیگانگان با ساعت شگفت انگیز
این انیمیشن طولانی تاریخ کارتون جهان، تقریبا برای هر فصلش در جشنواره‌های بزرگ نامزد شده است. مثلا در سال 2009 برای جلوه‌های ویژه صوتی برنده جایزه از جشنواره سینمایی مطرح امی شد. در همان سال برای بهترین انیمیشن تخیلی هم نامزد شده بود که متاسفانه نتوانست این جایزه را برنده شود.

معرفی شخصیت‌‌های انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان

انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان درست مانند دیگر سریال‌ها شخصیت اصلی و فرعی دارد. احتمالا برای شمایی که تازه می‌خواهید این سریال و انیمیشن جذاب را ببینید جالب است که بدانید هر یک از شخصیت‌های این انیمیشن به چه صورت توسعه داده شده‌اند. پس با ما همراه باشید.

بنجامین کربی یا همان بن تنیسون

بن پسر بچه‌ی جسور و نوجوانی است که بسیار شوخ طبع است و حتی در هنگام دعوا نیز از شوخی كردن لذت می‌برد. گرچه عدم بلوغ او تاثیر بدی در برخی از افراد ایجاد می‌کند، اما او بسیار خوش قلب، نجیب و وفادار است و بیش از هر چیز اقداماتش ناشی از اراده‌ای قوی و صمیمانه برای کمک به دیگران و نجات آنهاست. او برای محافظت از خانواده‌اش یا کسی که در معرض خطر است ، چه انسانی و چه بیگانه به هیچ عنوان متوقف نمی‌شود و حتی جانش را هم در خطر می‌اندازد!

گووندولین کاترین معروف به گوئن تنیسون

گوئن بن دختری مهربان و باهوش، بسیار ماهر در کامپیوتر و دارای سطحی از مهارت‌های رزمی است. او همچنین مستقل و بسیار منظم است. اما به طور کلی، برجسته ترین مهارت او یا همان توانایی ذاتی‌اش، جادوگری است. او قدرتش را از مادربزرگ بیگانه خود، وردونا تنیسون به ارث برده است.

صداپیشگان محبوب بن تن دلیل اصلی موفقیت آن

صداگذاری یکی از مهم‌ترین عواملی است که یک فیلم و انیمیشن را تاثیرگذارمی‌کند و به آن جان می‌بخشد. در انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان هم این موضوع کاملا قابل مشاهده بود. صدا گذاران اصلی بن تن عبارتند از:
  • تارا استرانگ صداپیشه کاراکترهای  بن تنیسون، اپگرید، بنولف، باز شاک، گوئن تنیسون در زمان آینده، خانم نیش، ادیت ، لوسی مان ، کن تنیسون ، ساندرا تنیسون است.
  • میگان اسمیت که صدای گوئن تنیسون را در صداپیشگی کرده است.
  • پل ایدینگ نقش مکس “”پدربزرگ مکس”” تنیسون را دارد.
  • استیو بلوم – ویلجکس، هیت بلست، روح ترسو، چهار دست (در سن 4 سالگی)،  آرواره آهنی و سایر نقش‌ها را صداگذاری کرده است.

تماشا و دانلود انیمیشن بن تن نیروی بیگانگان

شما به راحتی می‌توانید از طریق وب سایت دیجیتون و با اینترنت رایگان و یا نیم بها بر اساس نوع اپراتور خود این انیمیشن جذاب را برای فرزندتان پخش کنید. کودکان بالای 6 سال عاشق آن می‌شوند و با شخصیت‌های فضایی آن بسیار ارتباط برقرار خواهند کرد. شما می‌توانید کارتون بن تن نیروی بیگانگان را در دیجیتون هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین را تماشا کنید. همچنین اگر دوست دارید این کارتون زیبا و شگفت انگیز را دانلود کنید از اپلیکیشن یا نسخه ویندوز دیجیتون امکان دانلود کارتون‌ها برای شما مهیا شده است. نگران هزینه‌ها و حجم اینترنت خود هم نباشید. اگر از کاربران اپراتورهای فن آوا، آسیاتک، پیشگامان، پارس آنلاین، داتک و مبین نت و شاتل با حجم اینترنت رایگان می‌توانید به دنیایی از کارتون و انیمیشن دسترسی داشته باشید. کاربران سایر اپراتورها با اینترنت نیم بها می‌توانند از دیجیتون استفاده کنند. نگران سرعت اینترنت هم نباشید، دیجیتون خودش را با سرعت شما سازگار می‌کند. کارتون های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با مطالعه خلاصه‌ی آنها و اعمال رده بندی سنی از دیجیتون بهترین و مناسب‌ترین انیمیشن را برای فرزند و حتی کل اعضای خانواده‌تان پیدا کنید و از تماشای آن لذت ببرید. در وبلاگ دیجیتون هم مقاله‌های زیادی برای آشنایی شما با انیمیشن ها نوشته شده است. امیدواریم از خواندن این مقاله به اندازه کافی لذت برده باشید.  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.