در یک دنیای فانتزی روستایی، دو برادر راهی سفری شگفت‌انگیز می‌شوند تا کشف کنند که آیا هنوز کمی جادو در دنیا باقی مانده یا نه. انیمیشن به پیش محصول سال ۲۰۲۰، یک انیمیشن آمریکایی در ژانر ماجراجویی و فانتزی است. در این مقاله در مورد این انیمیشن بیشتر صحبت می‌کنیم؛ در مورد عوامل سازنده، صداپیشه‌ها، هزینه ساخت و میزان فروش. در ادامه بخشی از داستان انیمیشن را هم تعریف می‌کنیم تا بدانید قضیه از چه قرار است ولی حواسمان هست که پایان آن را لو ندهیم. انیمیشن به پیش توسط کمپانی‌های والت دیزنی پیکچرز و پیکسار تولید شده و توسط والت دیزنی استودیوز توزیع شده است. کارگردان این انیمیشن دن اسکنلون است که در کارنامه او آثار مشهوری چون دانشگاه هیولاها دیده می‌شود. بازیگران مشهوری مثل کریس پرت و تام هالند و اکتاویا اسپنسر، صداپیشگی شخصیت‌های این انیمیشن را بر عهده داشته‌اند. داستان انیمیشن به پیش در یک دنیای فانتزی روستایی می‌گذرد. به پیش، ماجرای دو الف را روایت می‌کند که برادر هستند و سفری را برای پیدا کردنِ جادویی آغاز می‌کند که پدر مرحومشان را به دنیا برگرداند. این فیلم نظرات مثبتی از طرف منتقدان دریافت کرد ولی در گیشه چندان موفق عمل نکرد که به خاطرهمزمانی آن با شیوع ویروس کرونا بود و این فیلم خیلی زود از پرده سینماها برداشته شد و چند هفته بعد به شکل دیجیتالی برای فروش عرضه شد. بودجه ساخت این انیمیشن ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار است و در گیشه ۱۰۳.۲ میلیون دلار فروش داشته است. در سایت IMDb امتیاز این انیمیشن ۷.۵ از ۱۰ و در راتن تومیتوز بر اساس ۳۱۱ نقد، ۸۸ درصد است. اگر کنجکاو هستید تا بخشی از ماجرای این دو برادر را بخوانید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

داستان انیمیشن

در دنیایی که موجودات افسانه ای در آن زندگی می‌کنند، چندین هزار سال پیش، جادو کاملا عادی و رایج بود. البته استاد شدن در آن بسیار سخت بود. بعد از پیشرفت فناوری در طی چند قرن، جادو کم کم منسوخ شد و بخش زیادی از آن از بین رفت. در دنیای مدرن، دو الف که با هم برادر هستند به نام‌های ایان و بارلی لایت‌فوت در شهری به نام نیو ماشروم‌تون زندگی می‌کنند. پدر آنها ویلدن، خیلی زود بعد از اینکه ایان به دنیا آمد به خاطر یک بیماری سخت از دنیا رفت. مادرشان لورل نامزد جدیدی دارد که Colt Bronco نام دارد و افسر پلیس است و ایان و بارلی دوستش ندارند. در تولد ۱۶ سالگی ایان، مادرش به او هدیه‌ای از طرف پدرش می‌دهد: یک چوب جادویی، یک سنگ ققنوس نایاب و نامه ای که در آن «ورد بازدید» نوشته شده است. طلسمی که می‌تواند پدرشان را فقط برای یک روز به دنیا برگرداند. ایان کاملا تصادفی موفق می‌شود که طلسم را اجرا کند اما فقط نیمی از بدن پدرش قبل از متلاشی شدن سنگ Phoenix ظاهر می‌شود. دو برادر، سفری ماجراجویانه را برای پیدا کردن یک سنگ ققنوس دیگر شروع می‌کنند تا طلسم را کامل کنند و بتوانند بدن کامل را پدر را ببینند. مادرشان هم بعد از اینکه متوجه می‌شود پسرها غیبشان زده، در جست وجوی آنها به راه می‌افتد. ایان و بارلی به رستورانی می‌رسند که از روی اسم یک اژدها نام‌گذاری شده است. اژدهایی که نقشه سنگ ققنوس را دارد. اما بر اثر یک اتفاق، نقشه از بین می‌رود. آیا ایان و بارلی می‌توانند ماموریت پر فراز و نشیب خودشان را به اتمام برسانند؟
انیمیشن به پیش: سفر ماجراجویانه در دنیای افسانه‌ای!
انیمیشن به پیش: سفر ماجراجویانه در دنیای افسانه‌ای!

پیام انیمیشن به پیش

انیمیشن زیبای به پیش مفاهیم زیبایی چون برادری، کار گروهی، پشتکار، برقراری ارتباط با دیگران و انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد. رابطه دوستانه و برادرانه بین این دو، یعنی ایان و بارلی باید بر اختلاف نظرها و ناسازگاری‌های آنها پیروز شود. آنها در مسیرشان باید یاد بگیرند چطور با این اختلاف نظرها کنار بیایند و در عین حال که اختلافات‌شان را می‌پذیرند برای رسیدن به توافقی که به نفع همه است، همکاری کنند. بخش‌هایی از این انیمیشن، بینندگان را به ریسک کردن تشویق می‌کند. اینکه به خودتان اطمینان داشته باشید، یاد بگیرید که چه زمانی نظرات‌تان را اعلام کنید و چه زمانی مخالفت کنید. تک‌تک ماجراهای این انیمیشن، زیبایی عشق بین اعضای خانواده را یادآوری می‌کند و بیننده را به ماجراجویی و امتحان کردن چیزهای جدید تشویق می‌کند. این انیمیشن به ما یادآوری می‌کند که وابستگی بیش از اندازه به تکنولوژی چطور توانسته جنبه‌های شگفت انگیز و جذاب زندگی را از ما بگیرد. این انیمیشن، شخصیت‌های جذاب و متفاوتی دارد که هر کدام ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی دارند. ایان یک نوجوان باهوش است. او بیشتر از هر چیز دوست دارد وقت خودش را با پدرش بگذراند؛ پدری که هرگز فرصت نکرده او را بشناسد. بارلی یک برادر بزرگتر حامی است که خودش را وقف مراقبت از برادر کوچک‌تر کرده و ایان را تشویق می‌کند تا قدرت‌هایش را کشف کند و از او در شرایط خطرناک دفاع کند. هر دو برادر، بسیار شجاع و باپشتکار هستند. ایان در این سفر یاد می‌گیرد که ریسک کند در حالی که بارلی یاد می‌گیرد که بیشتر به کار گروهی اهمیت دهد و مسئولیت ‌پذیر باشد. لورل مادر این دو برادر، زنی قوی و شجاع است. او برای دو پسرش بهترین‌ها را می‌خواهد و حتی خودش را در معرض خطر قرار می‌دهد تا به فرزندانش کمک کند و آنها را از شرایط سخت نجات دهد.

تماشای انیمیشن به پیش

اگر عاشق ماجراجویی هستید، اگر دنیای جادو و سحر را دوست دارید و اگر فکر می‌کنید زندگی‌های امروزی با آمدن تکنولوژی تغییر کرده و شور و حال سابق را ندارد، انیمیشن به پیش را تماشا کنید تا در دنیایی فانتزی و رنگارنگ از سحر و جاد و غرق شوید. در دیجیتون می‌توانید این انیمیشن زیبا را با دوبله فارسی و کیفیت عالی ببینید و لذت ببرید. برای مطالعه مقاله‌های بیشتر در مورد دنیای انیمیشن‌ها، وبلاگ دیجیتون را مطالعه کنید. بعد از دیدن این انیمشین زیبا، نظرتان را در مورد این داستان هیجان‌انگیز و پرماجرا بنویسید.  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.