همه چیز در مورد انیمیشن تام و جری

دلتنگ روزهایی که  به تماشای انیمیشن تام و جری و ماجراهایی که باهم داشتند می نشستید شده اید؟ برای خیلی از ما تام و جری دوست داشتنی ترین کارکتر های دورانی کودکی هستند. هیچ شکی نیست که ما آنها را بی اندازه دوست داریم اما هنوز واقعیت هایی در مورد انیمیشن تام و جری وجود دارد که آنها را نمی دانیم. پس در ادامه مقاله در خصوص این واقعیت ها بحث می کنیم.

1- انیمیشن تام و جری در سال 1940 توسط William Hanna  و Joseph Barbera ساخته شد. Barbera سازنده انیمیشن هایی مانند Scooby-Doo، The Smurfs، و غیره  نیز بوده است.

این انیمیشن سریالی در سال 1940 توسط William Hanna  و Joseph Barbera ساخته شد. هانا و باربرا اعضای استودیو کارتون MGM   بودند. باربرا به عنوان داستان نویس پیشنهاد یک کارتون موش و گربه را داد و نام آن را Puss Gets the Boot گذاشت. با وجود این سایر اعضای مجموعه به این موضوع به شکل یک ایده اصلی نگاه نمیکردند، آنها با این ایده جلو رفتند. هانا و باربرا به سمت تولید کارتون کوتاه شبیه به Gallopin’ Gals و Officer Pooch رفتند. همه چیز زمانی که انیمیشن تام و جری به صورت مداوم در تماشاخانه ها پخش شد و نامزد دریافت جایزه برای بهترین بخش کوتاه با موضوع انیمیشن شد تغییر کرد. اگر چه آنها برنده جایزه نشدند اما MGM اصرار کرد تا هانا و باربرا ایده موش و گربه خود را ادامه دهند.
انیمیشن تام و جری : 10 نکته که در مورد این انیمیشن نمی دانید
انیمیشن تام و جری : 10 نکته که در مورد این انیمیشن نمی دانید

2- تام و جری در ابتدا جاسپر و جینکس نام داشتند

زمانی که اولین قسمت انیمیشن منتشر شد آنها در واقع جاسپر و جینکس نام داشتند. یک گربه به نام جاسپر که لذت بسیار زیادی از آزار دادن موشی به نام جینکس می برد. همچنین یک زن در نقش صاحب جاسپر که او را به خاطر کار های بدش تنبیه می کند. سپس آنها تصمیم به تغیییر نام دو شخصیت اصلی این داستان گرفتند. آنها یک مسابقه ترتیب دادند تا کارمندان نام هایی را برای این دو شخصیت پیشنهاد دهند. یک تصویرگر به نام John Carr نام تام و جری را پیشنهاد داد و برنده 50 دلار شد. در آن زمان تام و جری نام نوشیدنی مخصوص کریسمس بود.

3- انیمیشن تام و جری دارای 163 قسمت بود و اولین قسمت آن در 10 فوریه 1940 منتشر شد و تا 27 سپتامبر 2005 ادامه یافت.

مجموعه تام و جری 3 بخش تولید داشت. تولید اول و اصلی آن توسط هانا و بابرا ساخته شد و 114 قسمت در مجموع تولید شد. در بخش بعدی Gene Deitch   13 مجموعه را کارگردانی کرد که به عنوان بدترین قسمت های تام و جری شناخته شدند. بخش سوم و نهایی تولید این انیمیشن توسط Chuck Jones انجام شد. او 34 قسمت از این مجموعه را تولید کرد و مجموع قسمت های تولید شده به 161 رسید. در سال 2001  یک انیمیشن کوتاه با نام The Mansion Cat توسط Karl Toerge کارگردانی  شد. آخرین قسمت از مجموعه انیمیشن تام و جری در 27 سپتامبر 2005 منتشر شد. نکته شگفت انگیز این است که طولانی ترین قسمت انیمیشن قسمت با مدت زمان 9 دقیقه و 8 ثانیه بود.

4-  استودیو MGM تقریبا این مجموعه را بعد از اولین قسمت متوقف کرده بود

وقتی باربرا ایده موش و گربه را مطرح کرد هیچ یک از همکارنشان اشتیاق زیادی نشان ندادند. آنها معتقد بودن که این ایده منحصر به فرد نیست و در کارتون ها رواج بسیاری دارد. به همین علت بعد از انتشار اولین قسمت روی انیمیشن هایی دیگر کار کردند. تنها بعد  یکسال از اولین انیمیشن تام و جری و مشاهده محبوبت آن آنها مجددا کار روی این پروژه را آغاز کردند.

5- صورت صاحب تام، مادری با دو کفش، تنها یکبار به صورت مختصر نمایش داده شد.

مادری با دو کفش که به عنوان صاحب تام به تصویر کشیده شده ، بیشتر با پاهای خود شناخته می شود تا با صورتش! در تمام طول مجموعه صورت او فقط یک بار بصورت بسیار مختصر در قسمتی با نام در 14 ژانویه 1950 نمایش داده شد. این شخصیت همچینین به عنوان بحث برانگیز ترین شخصیت این انیمیشن شناخته می شود. او که به عنوان یک خدمتکار فقیر سیاهپوست نمایش داده شده که با لحجه کلیشه ای صحبت می کند. این موضوع که از نظر برخی از مردم تا حدی نژاد پرستانه است.

6- در ابتدا تام مانند یک گربه معمولی روی 4 پا حرکت میکرد ولی کمی بعد شروع به راه رفتن روی 2 پا کرد.

تام در طول تاریخ نمایش دستخوش تغییرات گسترده ای در ظاهر خود شده است. زمانی که مجموعه در سال 1940 شروع شد تام بیشتر شبیه یک گربه معمولی بود. او در قسمت های اولیه روی 4 پا راه میرفت. به علاوه ، او همچنین پشم ضخیم و ژولیده ای داشت و چندین چین و چروک و ابرو های نمایان در صورتش دیده می شد. از طرف دیگر ظاهر جری در طول مدت نمایش تقریبا یکسان بوده است.

7- در یکی از قسمت ها تام و جری ظاهرا خودکشی کردند

تام با حالتی افسرده روی ریل قطار نشسته است و جری دوستش را از روی پلی بالای ریل قطار نگاه می کند . تام و جری دو دوست صمیمی هستند، تا زمانی که تام محصور یک گربه سفید می شود. گربه سفید نیز به تام عشق می ورزند و رابطه ای عاشقانه دارند. آقای باتچ گربه ای ثروتمند است که در همسایگی نامزد تام زندگی می کند. گربه سفید شیفته ثروت او شده و تام را برای رسیدن به ثروت باتچ رها می کند. آقای باتچ و گربه سفید ازدواج می کنند و تام را با نا امیدی و افسردگی می گذارند. در همین حال جری نامزدش را در حال رفتن با یک موش دیگر می بیند. او با نا امیدی و افسردگی به تام روی ریل قطار می پیوندد. با بلند شدن صدای سوت قطار به نظر می آید که آنها در حال خودکشی هستند.

اختلاف نظر های بسیاری پیرامون این قسمت وجود دارد.

عده ای معتقد اند که این غیر ممکن است که تام و جری توسط قطار کشته شوند. آنها از چیز های بسیار بدتری مثل شلیک گلوله ، انفجار و… جان سالم بدر برده اند. به علاوه “Blue Cat Blues” آخرین قسمت انیمیشن نیست. پس امکان ندارد که آنها در این قسمت کشته شده باشند.

8- تام جری چندین spin-off داشته اند

نمایش های بی شماری بر اساس سری اصلی انیمیشن تام و جری ساخته شده است. برخی از این مجموعه های تلویزیونی عبارتند از: نمایش تام و جری (1975) نمایش کمدی تام و جری (1980-82) تام و جری بچه ها (1990-93) تام و جری قصه ها (2006-2008) تام. و جری شو (2014 – حال) همچنین یک فیلم بلند نیز وجود داشت: این فیلم بر اساس سریال کارتونی ساخته شده بود. این فیلم در سال 1992 منتشر شد. از سال 2002 ، 13 فیلم اکران شد.

9- انیمیشن تام و جری 7 اسکار برد و نام زد 6اسکار دیگر نیز بود

تام و جری محبوب نسل هایی بود که به تماشای آن نشته بودند. همچنین از نظر آکادمی  Motion Picture و اسکار نیز محبوب بوده است. این انیمیشن تا امروز 7 اسکار در دسته بندی کارتون دریافت کرده است. همچنین نامزد دریافت 6 اسکار دیگر نیز بوده است.

10- تام و جری باید الان 78 ساله باشند.

از آنجایی که تا درفوریه 1940 شروع شده است، تام و جری الان 78 ساله هستند. به نظر می رسد که زمان آن رسیده باشد که آنها را پدربزرگ تام و پدر بزرگ جری صدا کنیم این طور فکر نمی کنید؟  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.