آیا می‌توانید دنیایی را تصور کنید که در آن همه‌چیز یکنواخت است و هیچ تفاوت سلیقه، تفاوت فرهنگی و نژادی وجود ندارد؟ انیمیشن تور جهانی ترول ها یک انیمیشن کمدی و موزیکال محصول سال ۲۰۲۰ و ساخت کمپانی دریم ‌ورکس است. این انیمیشن دنباله‌ انیمیشن ترول‌ ها است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است و به تفاوت‌ها و زیبایی آنها در زندگی می‌پردازد.

اگر انیمیشن تور جهانی ترول ها را دیده‌اید و از دیدن شخصیت‌های جذاب و دنیای رنگارنگ و فانتزی این انیمیشن لذت برده‌اید، قسمت دوم آن را هم ببینید و در دنیای موزیکال سیر کنید. ما در ادامه این مقاله در مورد سازندگان این انیمیشن، امتیاز این کارتون و هزینه ساخت و میزان فروش صحبت می‌کنیم و قسمتی از داستان آن را تعریف می‌کنیم. البته نگران نباشید چون قرار نیست کل ماجرا لو برود!

پیام انیمیشن تور جهانی ترول ها

انیمیشن تور جهانی ترول‌ ها یک انیمیشن کمدی و موزیکال و محصول سال ۲۰۲۰ است. این انیمیشن توسط کمپانی دریم ورکس تولید شده و در آپریل ۲۰۲۰ اکران شده است. تور جهانی ترول‌ها، پنجمین انیمیشن موزیکال دریم ورکس است. موفقیت انیمیشن ترول‌ها در سال ۲۰۱۶ چه از نظر جذب مخاطب و چه از نظر گیشه، باعث شد که سازندگان به فکر تهیه‌ی دنباله این فیلم بیافتند. پیام اصلی این انیمیشن اهمیت تنوع در سبک‌های موسیقی، فرهنگ‌ها و سلیقه‌های مختلف است. این داستان مفاهیمی چون کار گروهی، همدلی، دوستی و وفاداری را در قالب یک ماجراجویی موزیکال آموزش می‌دهد.

عوامل ساخت و امتیازات انیمیشن تور جهانی ترول ها

کارگردان این انیمیشن، والت دورن است. بازیگران و خواننده‌های مشهوری مثل آنا کندریک، جاستین تیمبرلیک، جیمز کوردن و ریچل بلوم، صداپیشگی شخصیت‌های این انیمیشن دوست داشتنی را بر عهده داشته‌اند. انیمیشن تور جهانی ترول ها در راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) بر اساس ۱۳۹ نقد، امتیاز ۷۰ درصد گرفته است. در متاکریتیک هم امتیاز آن ۵۱ از صد بر اساس ۳۵ نقد ثبت شده است. بودجه فیلم ۹۰ تا ۱۱۰ میلیون دلار و فروش آن در گیشه ۸.۳ میلیون دلار بوده است.

بیاید با هم کمی از ماجرای این انیمیشن را بخوانیم تا بفهمیم چه خطری دنیای رنگارنگ و متنوع ترول‌ها را تهدید می‌کند؟

شخصیت‌های اصلی تور جهانی ترول ها

ملکه پاپی و ملکه بارب، دو شخصیت اصلی این انیمیشن، دیدگاه‌های مختلفی در دنیای خود دارند. پاپی نمی‌تواند تفاوت‌های دیگران را که در دنیای خودش نمی‌گنجد، درک کند و نمی‌تواند متوجه شود که دیگران چقدر می‌توانند متفاوت باشند.

پاپی در مواجهه با ترول‌های دیگر، دچار شوک فرهنگی می‌شود. می‌خواهد آنها را نجات دهد ولی مشکلاتی که با تفاوت‌های فرهنگی دارد، مانع از انجام این کار می‌شود. در عین حال، ملکه بارب هم اهمیتی به اوضاع نمی‌دهد و فقط برای فرهنگ و ویژگی‌های خودش ارزش قائل است. او نمی‌تواند درک کند که این تفاوت‌ها چقدر می‌تواند دنیا را جالب‌تر و شگفت‌انگیزتر کند.

انیمیشن تور جهانی ترول ها
انیمیشن تور جهانی ترول ها

موضوع اصلی تور جهانی ترول ها

موضوع اصلی انیمیشن تور جهانی ترول ها در مورد تفاوت‌ها است و اینکه چطور اشخاص متفاوت زندگی‌های متفاوتی را هدایت می‌کنند. در این انیمیشن، هر قبیله ترول نماینده یک موسیقی متفاوت است که فرهنگ و نژادی متفاوت را نشان می‌دهد. با وجود اینکه همه آنها ترول هستند ولی مثل هم نیستند!

هر قبیله ترول، ظاهر، احساسات و سلیقه متفاوتی در زمینه موسیقی دارد و حتی واکنش‌های آنها به زندگی در حالت کلی، با هم متفاوت است. در واقع موسیقی ترول‌ها به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن تفاوت‌های فرهنگی آنها مورد استفاده قرار گرفته و در واقع نمادی از دنیای واقعی ما است که در آن فرهنگ‌های متفاوتی وجود دارد.

خلاصه داستان انیمیشن تور جهانی ترول ها

ماجرای انیمیشن تور جهانی ترول ها در دهکده شاد و رنگارنگ ترول شروع می‌شود. جشن ترول‌های تکنو توسط ترول‌های راک به رهبری ملکه بارب خراب می‌شود. بعد از اینکه بارب این مراسم را خراب می‌کند، پادشاه ترولکس، مجبور می‌شود زه آبی را که به موسیقی تکنو قدرت می‌دهد، تسلیم ملکه بارب کند. پاپی، ملکه ترول‌های پاپ، هنوز در حال کنار آمدن با وظایفی است که برای هدایت ترول‌ های پاپ بر دوش او گذاشته شده است. او پیامی از طرف بارب دریافت می‌کند. در این پیام ملکه بارب همه ترول‌ها را به یک مهمانی دعوت کرده تا موسیقی‌شان را متحد کند. پدر پاپی، رازی را در مورد دنیای ترول‌ها فاش می‌کند. ملکه پاپی و برنچ، به یک حقیقت عجیب و شگفت‌انگیز در مورد دنیای ترول‌ها پی می‌برند. اما این حقیقت شگفت‌انگیز چیست؟

آنها متوجه می‌شوند که غیر از خودشان گونه ‌ای دیگر ترول هم وجود دارد که هر کدام از آنها با ژانرهای مختلف موسیقی تعریف می‌شوند. شش قبلیه اصلی ترول‌ها هر کدام با یک سبک متفاوت موسیقی معرفی می‌شوند: پاپ، فانک، کلاسیک، تکنو، کانتری و راک.

هر کدام از قبلیه ترول‌ها ظاهری متفاوت، دنیایی متفاوت و سلیقه‌هایی متفاوت دارند. هر کدام از این سبک‌های موسیقی با یک زه جادویی قدرت می‌گیرد که آن زه یا سیم را رهبر هر قبیله نگهداری می‌کند. پاپی قصد دارد به بارب کمک کند تا سبک‌های مختلف موسیقی را متحد کند ولی هم پدرش و هم برنچ به او هشدار می‌دهند که به نیتی که بارب در سر دارد اعتماد نکند و بپذیرد که ترول‌ها با هم متفاوت‌اند. پاپی به نصیحت‌ها گوش نمی‌کند و پاسخ مثبت برای بارب می‌فرستد.

ولی هدف اصلی بارب چیست؟ چه نیتی پشت این پیام دعوت به اتحاد وجود دارد؟

بارب که از پیروزی خودش بر ترول‌های راک و به دست آوردن سیم آبی خوشحال است، تصمیم دارد تا با سیم‌هایی که از ترول‌های مختلف به دست می‌آورد، یک گیتار سحرآمیز را تکمیل کند تا با کمک آن همه سبک‌های مختلف موسیقی را از بین ببرد و موسیقی راک را جایگزین آن کند.

بارب، ملکه‌ ترول‌ های راک، می‌خواهد قلمرو ترول ها کاملا در اختیار و تحت تسلط او باشد. همه باید از دستورات او اطاعت کنند، هر طوری که او می‌خواهد لباس بپوشند و علایقی شبیه او داشته باشند. حتی همه ترول‌ها باید سلیقه موسیقی خودشان را هم کنار بگذارند و همه چیز مطابق میل بارب باشد.

سرانجام پاپی و دوستانش راهی سفر می‌شوند و به سرزمین ترول‌های کلاسیک می‌رسند. سرزمینی که ویران شده است و یک فلوت کوچک به پاپی می‌گوید که بارب باعث این خرابی‌ها است. او همه ساکنان سرزمین را اسیر کرده و سیم زرد موسیقی کلاسیک هم توسط بارب دزدیده شده است. اینجا پاپی متوجه اصل ماجرا می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا ترول‌های دیگر را برای متوقف کردن بارب، با هم متحد کند. آنها به سرزمین ترول‌های سبک‌های موسیقی دیگر سفر می‌کنند و در این سفر طولانی با دردسرهای زیادی مواجه می‌شوند.

به نظر شما آیا پاپی می‌تواند ترول‌ها را که هر کدام سلیقه‌ و رفتار متفاوتی دارند با هم متحد کند؟ سرنوشت گیتار سحرآمیز به کجا می‌رسد؟ آیا بارب می‌تواند همه شش سیم رنگی را به دست آورد؟

تماشای انیمیشن تور جهانی ترول ها

انیمیشن تور جهانی ترول ‌ها زیبایی‌های دنیای متفاوت اطرافمان را نشان می‌دهد. دنیایی که بدون سلیقه‌های مختلف، بدون نژادهای متنوع و بدون موسیقی و رنگ، دوست داشتنی نیست. برای دیدن ادامه داستان، این انیمیشن را با دوبله فارسی و کیفیت عالی از دیجیتون ببینید. برای مطالعه مقاله‌های بیشتر در مورد دنیای انیمیشن‌ها، وبلاگ دیجیتون را مطالعه کنید. اگراز خواندن این مقاله لذت بردید، نظرتان را در مورد آن برای بقیه هم بنویسید.

 

در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.