مقدمه در اکثر داستان‌هایی که تاکنون شنیده‌ایم یا دیده‌ایم، لاک‌پشت‌ها همیشه موجوداتی آرام و سر به زیر هستند که به آرامی در حرکتند و در خانه‌شان ناپدید می‌شوند. اما در انیمیشن لاک پشت های نینجا با لاک‌پشت‌هایی روبه‌رو هستیم که نه تنها کُند نیستند، بلکه بسیار سریع و چابکند و مدام در حال مبارزه و بالا و پایین پریدن هستند! لاک‌پشت‌هایی که نینجا هستند! در انیمیشن لاک‌ پشت های نینجا،  چهار برادر قهرمان چه اتفاقی می‌افتد؟

داستان ساخت انیمیشن لاک پشت های نینجا

انیمیشن لاک پشت های نینجا برگرفته از شخصیت‌های داستانی است که برای اوّلین بار در سال 1984 از کتابی به سبک کمیک برگرفته شد و توسط کوین ایستمن و پیتر لیر خلق شدند. این انیمیشن محصول ایالات متّحده آمریکا است. در ابتدا نویسندگان تنها یک جلد را برای این داستان در نظر گرفته بودن، که در واقع تقلیدی از کتاب‌های کمیکی مانند درِدویل یا بی‌باک بود که ژانر اکشن و ماجراجویی داشت و مخاطب آن نوجوانان بود. در ادامه و در سال‌های 1987، 2003 و 2012 چندین سریال تلویزیونی بر اساس این داستان‌ها ساخته شد، که تاکنون نیز ادامه دارد و هم زمان با نمایش این سریال‌ها، 5 فیلم سینمایی و 2 فیلم انیمیشن هم بین سال‌های 1990 تا 2016 اکران شدند. محصولات دیگری نیز مانند بازی ویدئویی و اسباب‌بازی نیز از این شخصیت‌های محبوب ارائه شده است. تا سال 2003 ساخت انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجا تا سری چهارم پیش رفت، امّا به دلیل کمبود بودجه ساخت چهار قسمت آخر سریال به تعویق افتاد و در سال 2009 علاوه بر ساخت چهار قسمت پایانیِ سری چهارم، تصمیم گرفتند سریِ پنجم این مجموعه را نیز بسازند، و در نهایت در ماه دسامبر 2014 این تصمیم عملی شد.

انیمیشن لاک پشت‌ های نینجا در سری‌های متفاوتی ساخته شده‌اند که به صورت زیر هستند:

 • لاک‌پشت‌ های خشن (۱۹۸۴)
 • لاک‌پشت ‌های نینجا سری اوّل (۱۹۸۷ تا ۱۹۹۶)
 • لاک‌پشت ‌های افسانه‌ای (۱۹۹۹ تا ۱۹۹۶)
 • لاک‌پشت‌ های نینجا سری دوّم (۲۰۰3 تا ۲۰۰۹)
 • فیلم سینمایی لاکپشت‌های نینجا (۲۰۱۰)
 • لاک‌پشت‌ های نینجا سری سوّم (۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸)
 • لاکپشت‌ های نینجا سری چهارم (۲۰۱۸ تا کنون)
در سایت دیجیتون ما شاهد سری چهارم ازانیمیشن‌های لاک‌پشت‌های نینجا هستیم.
انیمیشن لاک پشت های نینجا
انیمیشن لاک پشت های نینجا

معرفی شخصیت‌های انیمیشن لاک پشت های نینجا

انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجا، با نام کامل لاک‌پشت ‌های نینجای جهش‌یافته، داستان چهار لاک‌پشت جهش‌یافته است که نام‌های آنها برگرفته از هنرمندان عصر رنسانس ایتالیا است، و در فاضلاب‌های نیویورک زندگی می‌کنند. از ابتدا در کتاب‌های کمیک این لاک‌پشت‌ها نقاب قرمز رنگ بر چشم داشتند، امّا برای نمایش در انیمیشن‌ها  رنگ نقاب‌هایشان را تغییر دادند.
 • لئوناردو یا لئو؛ لاک‌پشتی که نقاب آبی بر چشم و همیشه دو شمشیر کاتانا به همراه دارد. لئو بزرگ‌ترین لاک‌پشت و رهبر گروه است که 16 سال دارد و شاگرد اسپلینتر است. نامش از هنرمند عصر رنسانس لئوناردو داوینچی گرفته شده است.
 • رافائل یا راف؛ تنها لاک‌پشتی که نقاب قرمز خود را حفظ کرده است. او همیشه خیلی زود عصبانی می‌شود و بسیار احساساتی است. اگرچه او اغلب با دستورات لئوناردو مخالفت می‌کند، و همیشه باعث بحث در میان گروه می‌شود، امّا همیشه برای کمک به برادرانش حاضر است. نام او از نقّاش و معمار ایتالیایی رافائل سانزیو گرفته شده است.
 • دوناتلو یا دان؛ نقاب بنفش دارد و سلاح او میله‌ای چوبی از جنس درخت بو است و رنگ پوستش هم از بقیه روشن‌تر است.دان صلح‌جوترین و باهوش‌ترین عضو گروه است. او معمولاً ترجیح می‌دهد برای حل و فصل مناقشه‌ها به جای سلاح از گفت‌وگو استفاده کند. در زمینه‌ی تکنولوژی و کامپیوتری بسیار سررشته دارد و کارهای فنی گروه را او انجام می‌دهد. نام او را با الهام از نقّاش و مجسمه‌ساز اهل فلورانس، دوناتلو انتخاب کرده‌اند.
 • میکل‌آنژ یا مایکی؛ او نقاب نارنجی دارد و همیشه نانچیکو دوبل را به عنوان سلاح به همراه دارد. مایکی با 14 سال سن جوان‌ترین عضو گروه است. او از شوخی کردن، طنز، اسکیت‌سواری و گشت‌وگذار بسیار لذّت می‌برد و عاشق پیتزا است. نامش از نقّاش و مجسمه‌ساز ایتالیایی مایکل آنژ آمده است.

خلاصه انیمیشن لاک پشت های نینجا داستان های چهار برادر قهرمان

داستان انیمیشن لاک ‌پشت‌های نینجا از آنجایی آغاز می‌شود که، هاماتو یوشی که استاد نینجا ژاپنی بود، در شهر نیویورک توسط رقیب خود اوروکو ساکی ترور می‌شود. به دنبال آن، اسپلینتر که موش و حیوان خانگی یوشی بود موفّق شد فرار کند و به فاضلاب‌ها پناه برد. در اغلب اوقات هنگامی که یوشی در حال تمرین بود، اسپلینتر حرکات او را تماشا می‌کرد و با تقلید از یوشی خیلی زود توانست نینجوتسو را یاد بگیرد. کمی بعد به طور تصادفی، اسپلینتر با چهار بچّه لاک‌پشت کوچک روبه‌رو می‌شود که به مایعی شیمیایی آغشته شده بودند. او در حالی که سعی می‌کند بچّه لاک‌پشت‌ها را نجات دهدف خودش نیز در به آن مایع شیمیایی آغشته می‌شود ! آنها تحت تأثیر آن مایع به تدریج دچار جهش ژنتیکی می‌شوند، تا اینکه ظاهری انسانی با هوش و مهارت‌های انسانی پیدا می‌کنند! پس از این اتّفاق لاک‌پشت‌ها اسپلینتر را به عنوان پدرخوانده‌ی خود می‌پذیرند، و اسپلینتر ورزش‌های رزمی را به آنها آموزش می‌دهد تا بتوانند به زندگی خود ادامه بدهند. اسپلینتر که دارای کتابی در زمینه هنرهای عصر رنسانس است، لاک‌پشت‌های جهش‌یافته را به نام هنرمندان آن زمان نامگذاری می‌کند. هر کدام از لاک‌پشت‌ها در زمینه‌ی سلاح خاصی مهارت پیدا می‌کنند و نقابی با رنگ مخصوص به خود را بر چهره دارند و غذای اصلی‌شان پیتزا است! دوست دارید بدانید در این انیمیشن محبوب و پرطرفدار چه ماجراهایی پیش می‌‌آید؟ فراموش نکنید که داشتن با اشتراک در سایت دیجیتون می‌توانید خیلی راحت و به صورت رایگان انیمیشن لاک پشت های نینجا را دانلود کنید و از دیدنش لذت ببرید. پیشنهاد ما این است که همین الان این انیمیشن را با دوبله فارسی و کیفیت عالی تماشا کنید، و اگر سرعت اینترنت شما پایین است هم نگران نباشید! دیجیتون سرعت خود را با سرعت اینترنت شما سازگار می‌کند. پس می‌توانید با خیال راحت و در کنار خانواده یکی از ماندگارترین آثار تاریخ سینمای انیمیشن را در دیجیتون تماشا کنید و از آن لذّت ببرید. نتیجه‌گیری انیمیشن لاک پشت‌ های نینجا در هر دوره‌ای قهرمان نیمی از کودکان در سراسر جهان است و بیش از هر چیزی اتّحاد، همدلی، تعهد و وفاداری را برای انسان تداعی می‌کنند و رمز ماندگاری و محبوبیتشان برادری و صمیمیتی است که میانشان وجود دارد. برای خواندن مطالب بیشتر وبلاگ دیجیتون را مطالعه کنید. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفیده بوده باشد. اگر از خواندن آن لذت بردید نظر شما را با ما به اشتراک بگذارید.  
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.