انیمیشن لگو شزم از آن دسته انیمیشن‌هایی است که ما را به دنیای کودکی‌مان می‌برد. از میان اسباب‌بازی‌های قدیمی‌مان، لگو از همه پرطرف‌دارتر بود و در هر خانه‌ای پیدا می‌شد. همیشه چند قطعه لگو این طرف و آن طرف خانه پخش زمین بودند و بچّه‌ها مشغول ساختن خانه و ماشین و هر چیزی که می‌شد با آنها ساخت، بودند. زمان گذشت و کم‌کم لگوها شخصیت هم پیدا کردند؛ یعنی آدمک‌هایی به مجموعه‌های لگو اضافه شدند، و این شخصیت‌ها در میان بچّه‌ها محبوبیت پیدا کردند. آنقدر محبوب شدند که دست‌اندرکاران لگو تصمیم گرفتند که توسط انیمیشن جانی در آنها بدمند. این‌بار لگوها بر صفحه‌ی‌ نمایش ظاهر شدند و بچّه‌ها را به هم‌ذات‌پنداری با خود واداشتند. لگوها حالا بخشی از دوستان بچّه‌ها هستند که داستانشان را برای یکدیگر تعریف می‌کنند. انیمیشن لگو شزم داستان پسربچه‌ای است که با یک کلمه ساده ابرقهرمان می‌شود.

شزم کیست؟

کاپیتان ماروِل را حتماً می‌شناسید! یکی دیگر از اَبَرقهرمان‌های خیالی فیلم‌ها و انیمیشن‌ها و کتاب‌های کمیک! شزم نام دیگر کاپیتان ماروِل است. برای اوّلین بار در سال 1940، مجله‌ی کمیک Whiz Comics این شخصیت را به همه معرفی کرد. سی.سی بک که نام کاملش چارلز کلارنس بک است و بیل پارکر خالق این شخصیت هستند. آنها این شخصیت را از سوپرمن الهام گرفتند که محبوب‌ترین اَبَرقهرمان دهۀ 1940 بود و در ابتدا قرار بود که نام آن کاپیتان تندر باشد، امّا متوجّه شدند که شخصیت دیگری نیز به همین نام وجود دارد، بنابراین نامش را به کاپیتان ماروِل تغییر دادند و در نهایت بنا به دلایل تجاری نام آن به شزم تغییر پیدا کرد. در سال 1944 کتاب کمیک ماجراهای کاپیتان ماروِل رکورد فروش سالانۀ یک کتاب طنز را با بیش از 14 میلیون ثبت کرد. امّا ناگهان در سال 1953 به دنبال شکایت کمپانی دی.سی کامیکس از انتشارات فاست کامیکس ادامه‌ی ماجراهای کاپیتان ماروِل پایان یافت. آنها معتقد بودند که کاپیتان ماروِل را از شخصیت سوپرمن کپی کرده‌اند، و با وجود شباهت‌های غیر قابل انکاری که میان این دو شخصیت وجود داشت، نهایتاً رأی به نفع کمپانی دی.سی کامیکس صادر شد و انتشارات فاست کامیکس مجبور شد کاپیتان ماروِل را به آنها واگذار کند. داستان از جایی شروع می‌شود: بیلی باتسون که پسر جوان یتیمی است، با جادوگری از یونان باستان به نام شزم ملاقات می کند. این جادوگر بیش از 5000 سال با نیروهای شر جنگیده است.جادوگر پیر که حالا دیگر برای جنگیدن بسیار پیر و ار کار افتاده است، می‌خواهد جانشینی برای خود پیدا کند. جادوگز بیلی باتسون را به عنوان جانشین خود انتخاب می‌کند. پس از آن بیلی با تلفظ کلمۀ شزم که خلاصه‌ی نام اسطوره‌های یونان باستان است، خِرد سلیمان، قدرت هرکول، استقامت اطلس، رعد و برق زئوس، شجاعت آشیل و سرعت عطارد را به دست می‌آورد. دشمنان زیادی در مسیر او قرار می‌گرفتند که بدترین آنها دکتر سیوانا، دانشمند دیوانه و بلک آدام (نسخۀ شر شزم) هستند.
انیمیشن لگو شزم
انیمیشن لگو شزم

داستان و بازیگران انیمیشن لگو شزم

انیمیشن لگو شزم دهمین انیمیشن از مجموعه انیمیشن‌های Lego DC Comics است. این انیمیشن که در ژانر کمدی و ماجراجویی است، محصول سال 2020 کشور آمریکا است، و بر اساس کتاب‌های کمیک شرکت دی‌سی کامیکس (DC Comics) و گروه لگو (Lego Group)، که شرکت تولید اسباب‌بازی دانمارکی است، ساخته شده است. هم‌چنین این دو کمپانی به همراه کمپانی برادران وارنر تهیّه‌کنندگی را نیز بر عهده داشتند. انیمیشن لگو شزم توسط مت پترز کارگردانی شده است و جرمی آدامزمتن فیلمنامه را نوشته است. هنرمندانی نظیر شان آستین، تروی بیکر، نولان شمالی، گریفین خاکستری، کریستینا میلیزیا، دی بردلی بیکر، جیمز آرنولد تیلور، ایماری ویلیامز، فرد تاتاسیوئور، رالف گارمن، زاک کالیسون، جنیفر هیل، تام کنی، جانی ریس، اریکا لیندبک و جاش کیتون در انیمیشن لگو شزم به صداپیشگی پرداخته‌اند.

خلاصه داستان لگو شزم

داستان زمانی آغاز می‌شود که قهرمان نوظهوری به نام شزم اوّلین مأموریت خود را انجام داده است و به دلیل ورود ناگهانی و رفتارهای مودبانه‌اش مورد توجّه رسانه‌ها قرار گرفته است؛ او در واقع پسر جوان یتیمی به نام بیلی باتسون است و مردم از این ماجرا هیچ اطلاعی ندارند. روزی از روزها هنگامی که اعضای انجمن هیولاهای شیطان می‌خواستند با دزدی از مردم برای رئیس‌شان، آقای مایند، غذا ببرند؛ سوپرمن و دیگر اَبَرقهرمان‌ها مثل زن شگفت‌انگیز، بتمن و بقیه اعضای لیگ عدالت به کمک مردم می‌آیند. اما چون قدرت آن‌ها خیلی زیاد نبود و نمی‌توانستند از پس هیولا بربیایند نیاز به نیرویی قوی‌تر داشتند و این نیروی قوی‌تر کسی نبود جز شزم. شزم با توانایی‌های نامحدود خود توانست توجّه آنها را به خود جلب ‌کند. پس از این آشنایی، اعضای لیگ عدالت از او دعوت می‌کنند که به گروه آنها بپیوندد، امّا شزم پیشنهاد آنها را رد می‌کند زیرا برای این کار باید هویّت اصلی خود را بر ملا کند و معتقد است که اگر آنها سن واقعی او را بدانند، دعوت‌شان را پس می‌گیرند. بیلی با جادوگر مشورت می‌کند و جادوگر به او می‌گوید که روابط بر اساس اعتماد ساخته می‌شوند. دوست دارید بدانید در ادامه داستان چه اتفاقاتی برای شزم می‌افتد؟ کافیست وارد دیجیتون شوید و با داشتن اشتراک سایت دیجیتون، به رایگان تمام کارتون‌های زیبا و مخصوصا انیمیشن لگو شزم را ببینید.

مجموعه انیمیشن‌های لگو

شرکت دی‌سی کامیکس و گروه لگو علاوه بر انیمیشن لگو شزم انیمیشن‌های دیگری با حضور لگوها تهیّه کرده‌اند که در سایت دیجیتون هم شاهد بخشی از آنها هستیم، انیمیشن‌هایی مانند: انیمیشن لگو 2
 • انیمیشن لگو بتمن
 • انیمیشن لگو ژوراسیک
 • انیمیشن سینمایی لگو نینجاگو
 • انیمیشن لگو: دختران زرنگ
 • انیمیشن لگو ابرقهرمان: آکوامن
 • انیمیشن افسانه لگو چیما
 • انیمیشن ماجراهای لگو سیتی
 • انیمیشن لگو بتمن: مشکلات خانوادگی
 • انیمیشن لگو: ماجراجویی کلاچ پاورز
 • انیمیشن لگو دوستان: دخترها در مأموریت
 • انیمیشن لگو سوپرقهرمانی: فلش 2018
 • انیمیشن سریال لگو نینجا – فصل اول
 • انیمیشن لگو نیروی عدالت: نبرد کیهانی
 • انیمیشن لگو اسکوبی دو: هالیوود متروکه
نتیجه‌گیری در انیمیشن لگو شزم روایت داستان بر عهده‌ی شخصیت‌های آجری دنیای اسباب‌بازی‌هاست که در نوع خود بسیار جالب و متنوع است، زیرا تا به حال هر انیمیشنی که دیده بودیم شخصیت‌ها یا به شکل انسان بوده‌اند یا حیوان! این بار سازنده‌های انیمیشن برای خلق شخصیت‌های‌شان به سراغ اسباب‌بازی‌هایی رفته‌اند که شاید در نوع خود کمی ریسک‌پذیر باشد، امّا خوشبختانه نتیجه مثبت بود و با اقبال عمومی روبه‌رو شدند. اگر این مقاله توجه شما را جلب کرده، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.