وقتی پای کارتون به وسط می‌آید اصلا جنسیت و سن مهم نیست. همه ما عاشق کارتون هستیم و با دیدن این انیمشن‌های جالب و خلاقانه لذت می‌بریم. اما بچه‌ها جور دیگر به قضیه نگاه می‌کنند. عشق اول و آخرشان کارتون است و بس! بخاطر همین باید خیلی هوشیار باشیم که بهترین و مناسب‌ترین کارتون و انیمیشن برای سن آنها را انتخاب کنیم. بیایید در این مقاله با انیمیشن ماشیناسور‌ها و سیر تا پیاز آن آشنا شویم. شبکه نتفلیکس با اقتباس بر کتاب آمریکایی کانادایی با همین اسم ماشیناسورها تمام خلاقیت خودش را به کار گرفت و برای بچه‌ها انیمیشن سریالی جذاب کمدی، سرگرمی و ماجراجویی را ساخت. این تصمیم نتفلیکس از سال 2015 شروع شد و آخرین فصل انیمیشن ماشیناسورها هم 3 آگوست 2018 بیرون آمد و کلی مسائل آموزنده به کودکان آموزش داد.

ماشیناسورها چه چیزی هستند؟

در زمان مابعد تاریخ! در سالهای خیلی خیلی دور از زمانی که ما در آن زندگی می‌کنیم ماشیناسورها تنها موجوداتی بودند که در کره خاکی ما یعنی کره زمین زندگی می‌کنند. تنها موجوداتی که از دنیای مکانیکی این روز‌های ما باقی می‌مانند همین ماشیناسورها هستند. بچه‌ها حتما با دایناسورها آشنایی کامل دارند؛ پس بهتر از همه می‌دانند که ماشیناسورها هم نژادهای مختلفی دارند. یکی از آن‌ها مثل تیرکس‌ها عصبانی هستند و یکی دیگر مهربان و …

شخصیت اصلی و خلاصه داستان انیمیشن ماشیناسور‌ها

تای شخصیت اصلی کارتون ماشیناسورها است که رنگ قرمزی دارد و از نژاد تیرکس‌هاست. تای ماشیناسور عصبانی داستان، بعد از نابود شدن قلمروش بخاطر فوران آتشفشان مجبور به ترک آنجا شد و وارد قلمروی دیگری شد. او در محل زندگی جدیدش با ماشیناسورهای جدید آشنا می‌شود و گروه دوستانه‌ی زیبایی را تشکیل می‌دهند. ماشیناسورها ابرقهرمان دوستان و موجودات قلمروشان هستند و از آن‌ها در برابر خطرات محافظت می‌کنند. هر کدام از آن‌ها در نیازها و توانایی‌های خود بی‌نظیر هستند اما آن‌ها به‌تنهایی قادر به آنجا کارها نیستند چون برخی ازنظر جسمی قدرتمند و برخی دیگر از لحاظ ذهنی و حل کردن مسائل باهوش هستند، بنابراین برای موفق شدن نیاز دارند که با هم همکاری کنند. آن‌ها علیه یک زورگو به نام استراکس متحد می‌شوند و متوجه می‌شوند که کار تیمی و دوستی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا هر مانعی را از سر راه کنار بگذارند.ماموریت‌هایی که آنها انجام می‌دهند باعث رقم خوردن اتفاقات هیجان انگیز زیادی می‌شود.

معرفی سایر شخصیت‌ها و بهترین دوستان تای در انیمیشن ماشیناسور‌ها

در انیمیشن ماشیناسور‌ها تای دوستان زیادی دارد که در قلمرو جدیدش با آنها در ارتباط است. رویت که ریچارد ایان کاکس صداپیشگی آن را انجام می‌دهد، یک روتلیان رپتول زرد و سبز است که بخشی از بدنه‌اش مارمولک و بخشی از آن مته است. رویت بهترین دوست تای است و با زبان متری‌اش حسابی به تای کمک می‌کند! از دیگر دوستان مهربان تای، دوزراست که برایان دراموند صدا پیشگی آن را ایفا می‌کند. دوزر یک دوزراتوپ زرد رنگ است و بخشی از آن تریکتاتور و قسمت دیگری از آن  بولدوزر است. ماشیناسورها دوزر را “” غرغروی بدجنس“” صدا می‌زنند اما می‌دانند که  دوست واقعی او‌ بوده و قلب بزرگی هم دارد.
انیمیشن ماشیناسور‌ها ؛ ماشین‌هایی با روح دایناسور
انیمیشن ماشیناسور‌ها ؛ ماشین‌هایی با روح دایناسور
صدای مت هیل بر روی تن تن، یک آنکیلودومپ آبی رنگ  شخصیت سازی جذابی را ساخته است. تن تن دوست داشتنی پرتلاش بخشی از آنکیلوسوروس و بخشی دیگر از کمپرسی است. ماشیناسورها به او لقب جسور را داده اند چرا که همیشه برای ماموریت‌های بی وقفه آماده بوده و جانش را هم برای ماموریت‌ها می‌دهد! اسکیا یک جرثقیل نارنجی است که اشلی بال صدای او را دوبلوری می‌کند. اسکای لوس و قوی  از براچیو سائوروس  و جرثقیل ساختمانی تشکیل شده است. اسکیا را به عنوان فردی سخت ، قوی و درعین حال لوس در قلمرو ماشیناسورها توصیف می‌کنند. گاربی یک استجارباسائوروس سبز است و ترور دوال صدا پیشگی او را به دوش می‌کشد. گاربی شکمو از دایناسور استجارباسائوروس کامیون زباله بری تشکیل شده است. او عاشق خوردن سنگ و استخراج سنگ معدن است و حسابی از خوردن آنها لذت می برد. او همچنین می تواند مانند ستاره‌های نینجا سنبله بزند.

انیمیشن ماشیناسور‌ها و افتخاراتش

انیمیشن ماشیناسور‌ها را دست کم نگیرید. این انیمیشن جایزه‌های بسیار زیادی را از جشنواره امی دریافت کرده است. مثلا در سال 2018 برنده بهترین افکت‌های صوتی و میکس صداها برای انیمیشن‌های خردسالان شده است. از دیگر افتخارات و جوایز دیگر انیمیشن ماشیناسورها بهترین جلوه‌های ویژه در سال 2016 از مراسم امی مطرح است. سال 2018 هم در مراسم لئو نامزد بهترین انیمیشن سریالی شده است. همچنین در سال 2018 برنده بهترین افکت‌های صوتی و میکس صداها برای انیمیشن‌های خردسالان شده است. از دیگر افتخارات و جوایز دیگر انیمیشن ماشیناسورها بهترین جلوه‌های ویژه در سال 2016 از مراسم امی مطرح است. سال 2018 هم در مراسم لئو نامزد بهترین انیمیشن سریالی شده است. اگر با سایت IMDb  آشنای داشته باشید، می‌دانید که سایت نقد و بررسی تمامی فیلم‌های تولید شده در سطح جهان است. هرچقدر رتبه‌هایی که فیلم‌ها و انیمیشن‌ها دریافت می‌کنند بالاتر باشد نشان دهنده رضایت کاربران بوده و می‌توانید به این نتیجه برسید که این فیلم مناسب است یا نه.این انیمیشن خاص و بامزه در این وبسایت مطرح و معتبر نمره 7 را دریافت کرده است. این عدد نشان می‌دهد که اکثر کاربران و مخاطبان ماشیناسورها از دیدن آن لذت برده‌اند و کاملا ارزش دیدن و پخش و بازپخش برای فرزندانتان را دارد.

صحبتی با پدر مادرها درباره انیمیشن ماشیناسورها

اگر دنبال این هستید که برای فرزندتان یک انیمیشن سریالی جذاب پخش کنید حتما ماشیناسورها را پیشنهاد ‌می‌کنیم. این انیمیشن مناسب برای بچه‌های 3 الی 7 سال است. پسربچه‌های عشق ماشین، شیفته‌ی این انیمیشن آموزنده می‌شوند. می‌توانید با پخش این سریال کارتونی به فرزندتان کار تیمی، و مقابله علیه بدی‌ها را آموزش دهید. این کارتون پرطرفدار بارها در جشنواره‌های مطرح جهانی همانطور که گفتیم جوایز دریافت کرده است که خودش مدرک محکمی برای آموزنده بودن آن برای کودکان است. مدت زمان انیمیشن ماشیناسورها کاملا متناسب با زمانی است که پدر مادرهای سخت می‌خواهند. اگر از جمله والدینی هستید که دوست ندارید فرزندتان ساعت‌ها درگیر کارتون شود، ماشیناسورها با طول زمان 23  دقیقه بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شماست که در کم‌ترین زمان بهترین سرگرمی را برای کودکتان فراهم کنید.

نحوه‌ی تماشای انیمیشن ماشیناسور‌ها

احتمالا با تعریف‌هایی که از ماشیناسورها کردیم، نظرتان کاملا به سمت آن جذب شده است. در کشورهای خارج در سایت نتفلیکس این سریال پخش می‌شد. در ایران می‌توانید این انیمیشن را در دیجیتون هم به صورت آنلاین وهم به صورت آفلاین را تماشا کنید. همچنین اگر دوست دارید این کارتون زیبا و شگفت انگیز را دانلود کنید از اپلیکیشن یا نسخه ویندوز دیجیتون امکان دانلود کارتون ها برای شما مهیا شده است. نگران هزینه‌ها و حجم اینترنت خود هم نباشید. اگر از کاربران اپراتورهای فن آوا، آسیاتک، پیشگامان، پارس آنلاین، داتک و مبین نت و شاتل با حجم اینترنت رایگان می‌توانید به دنیایی از کارتون و انیمیشن دسترسی داشته باشید. کاربران سایر اپراتورها با اینترنت نیم بها می‌توانند از دیجیتون استفاده کنند. نگران سرعت اینترنت هم نباشید، دیجیتون خودش را با سرعت شما سازگار می‌کند. کارتون های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با مطالعه خلاصه‌ی آنها از سایت دیجیتون و اعمال رده بندی سنی، بهترین و مناسب‌ترین را برای فرزند و حتی کل اعضای خانواده‌تان بیابید. علاوه بر این در وبلاگ دیجیتون هم مقاله های زیادی برای آشنایی شما با انیمیشن ها نوشته شده است. امیدواریم از خواندن این مقاله به اندازه کافی لذت برده باشید.
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.