کارتون سینمایی نفرت ‌انگیز یا منفور– Abominable 2019 یک انیمیشن در ژانر کمدی، فانتزی، خانوادگی و ماجراجویی است که توسط دریم‌ ورکس انیمیشن و پرل استودیو تولید شده‌است. این اثر به نویسندگی جیل کالتون و کارگردانی مشترک کالتون و تاد ویلدرمن است. نفرت انگیز در 3اکتبر ۲۰۱۹ توسط یونیورسال استودیوز در ایالات متحده منتشر شد.

موضوع انیمیشن نفرت‌ انگیز چیست؟

انیمیشن نفرت‌انگیز در مورد گروهی از بچه‌هاست و هنگامی که یکی از آنها به نام “یی” یک موجود افسانه‌ای به نام “یتی را در پشت‌بام خانه‌اش در شهر شانگهای پیدا می‌کند، به همراه دوستانش جین و پنگ اسمش را اورست می‌گذارند و با پیاده روی مسیر سه هزار مایلی شانگهای تا چشم انداز های پوشیده از برف هیمالیا، سفری حماسی را برای بازگرداندن او نزد خانواده‌اش در بالاترین نقطه زمین آغاز می‌کنند تا این موجود اسرارآمیز را به آغوش خانواده‌اش که در اورست زندگی می‌کنند، بازگردانند و آنچه در این مسیر اتفاقات خواهد افتاد، نقطه عطفی در این انیمیشن است.
انیمیشن نفرت انگیز
انیمیشن نفرت انگیز

انیمیشن نفرت ‌انگیز چقدر فروش داشت؟

انیمیشن «نفرت‌انگیز» از استودیو دریم‌ورکس در نخستین هفته اکران در سینماهای آمریکای شمالی ۲۱ میلیون دلار فروخت و بدون رقیب در صدر جدول پرفروش‌ها ایستاد. در آغاز فصل جوایز سینمایی و در فاصله کمتر از یک هفته تا اکران فیلم جوکر، دریم ‌ورکس محصول تازه خود را روانه پرده سینماها کرد. «نفرت‌انگیز» تنها فیلم تازه در آمریکا و کانادا بود و این فیلم با اکران در ۴۲۴۲ سالن سینما ۲۱ میلیون دلار در سه روز فروخت.

نفرت‌انگیز از وبسایت های تخصصی فیلم چه امتیازی کسب کرده؟

نفرت‌انگیز هم اکنون رتبه 7.10از 10 IMDb، از روتن تومیتو81% و 61% از متاکریتیک را کسب کرده است.
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.