شاید باور نکنید در چین باستان چهار پاندای کوچک دیگر هم هستند که ناگهانی و به طور مرموزی قدرت‌های افسانه‌ایی بدست می‌آورند. آن‌ها می‌خواهند با کمک پاندای کنگفوکار دنیا را با قدرت‌های خارق العاده خود از دست شیاطین نجات ‌دهند. بیایید با هم درباره سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت بیشتر بدانیم.

داستان سریال پاندای کنگفوکار پنجه ‌های سرنوشت

داستان سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت، ماجراهای چهار کودک پاندای شیطون و خراب‌کار را به تصویر می‌کشد. این پانداها طی ماجرایی درون یک غار، زیر دهکده پاندا محبوس می‌شوند و قدرت شی یا همان انرژی جنگجویان باستانی کونگفو را بدست آورند. این غار محل تمرین چهار قهرمان اسطوره‌ای بوده است و این نیروها به آن‌ها تعلق داشته است.

حالا پاندای کنگفوکار و این چهار پاندای زبل این نیروی عجیب و اسطوره‌ای را دارند.

چهار پاندای کوچک از پاندای کنگفوکار می‌خواهند که به آن‌ها کنگفو یاد بدهد. بالاخره پاندا با سفارش استاد بزرگ کنگفو راضی می‌شود که به آن‌ها آموزش دهد.

در حین آموزش دادن او متوجه نیروی خارق‌العاده چهار پاندا می‌شود و داستان چهار قهرمان قدیمی را می‌فهمد. در همین راه، عقاب بدجنس ماجرا تلاش می‌کند که نیروی خارق‌العاده این پانداها را بدزدد و ماجراها تازه شروع می‌شود.

سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت چطور متولد شد؟

پاندای کنگفوکار داستانی افسانه‌ای در چین باستان است. این فیلم در سال 2008 برای اولین بار به کارگردانی استیونسن و مارک آزبرن وارد بازار شد و به خاطر موفقیتش سه قسمت دیگر نیز از آن ساخته شد و در سال‌های بعدی روانه بازار گشت. تا کنون دو سریال افسانه‌های شگفت‌انگیز و پنجه‌ های سرنوشت از مجموعه پاندای کونگفو کار ساخته شده‌اند.

در ابتدا قرار بود یک فیلم مانند فیلم های دیگر رزمی ساخته شود اما استیونسون کارگردان این مجموعه تصمیم گرفت فیلمی بسازد که فضای کمدی و اکشن در چین باستان را روایت کند.

استیونسون و همکارانش از حیوانات جنگل برای ساخت  فیلم اکشن خود با حال و هوای فنون شرقی الهام گرفتند.

همه افراد با شنیدن نام پاندا، یک حیوان آرام و تنبل در ذهنشان نقش می‌بندد در حالی که سازندگان این فیلم او را به موجودی جنگجو با پنجه‌های سرنوشت ساز تبدیل کردند. نام اصلی کونگفو کمپو بوده است به همین دلیل نام شخصیت اصلی این کارتون را پو نامیدند.

شخصیت‌ها و بازیگران سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت

همان‌طور که گفتیم در سریال پاندای کنگفوکار پنجه ‌های سرنوشت، چهار پاندا بازیگران اصلی هستند.

  نوهای(Nu Hai) 

این دختر، رویای تبدیل شدن به یک استاد کنگفو را در سر دارد و با جدیت و علاقه سعی در یادگیری مهارت‌های کنگفو دارد. او توانایی رهبری را از اژدهای آبی جذب کرده است. صدا گذاری این نقش در نسخه اصلی را هایلی تاجیو برعهده داشته است.

 بائو(Bao)

او برادر دو قلوی نو های است. شخصیت بسیار بازیگوش و شوخی دارد و البته دردسر ساز هم است. او قدرت از خود گذشتگی را از لاک پشت سیاه جذب کرده است.  گانر سیزمور به جای این پسر دوست داشتنی صحبت کرده است.

جینگ (Jing)

یک دختر که مانند سربازان همیشه درحال آماده باش برای هر موقعیتی است. دوست داشتنی و کمی عجیب و غریب است. جینگ قدرت ببر سفید را جذب کرده است، یک قدرت شفابخش که به او قدرت مهربانی نسبت به پرخاشگری را می‌آموزد. لایا دیلیون وظیفه صدا گذاری در این نقش را داشته است.

فن تانگ (Fan Tong)

فن تانگ یک پسر شیرین و فداکار است. او رکورد بزرگترین بچه ای که تا به حال در دهکده پاندا به دنیا آمده است را در اختیار دارد. فن تانگ کمی عصبی است و اعتماد به نفس خوبی ندارد؛ اما راهنمایی های پو برای باور قدرتش به او کمک می‌کند. فن تانگ قدرت ققنوس سرخ را جذب کرده است. شجاع و بی پروایی از ویژگی‌های اوست. صداگذاری این  نقش را ماکاناسی انجام داده است.

لیست قسمت‌ های سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت

سریال پاندای کنگفوکار پنجه‌های سرنوشت در 13 قسمت در فصل اول ارائه شده است. در این‌جا نام قسمت‌های فصل اول سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت را برایتان آورده‌ایم که تمامی آنها را میتوانید از دیجیتون تماشا و دانلود کنید.

 • قسمت اول: استاد اژدها وارد می‌شود 
 • قسمت دوم: اژدهای آبی با آتش بازی می‌کند 
 • قسمت سوم: تیغ قرمز ققنوس 
 • قسمت چهارم: مسیر معلق 
 • قسمت پنجم: مشتی پر از گیاه 
 • قسمت ششم: سم در گودال آلو 
 • قسمت هفتم: یک بدبختی بزرگ در روستای پاندا 
 • قسمت هشتم: رازها در تاریکی گم می‌شوند 
 • قسمت نهم: بیرون غار و روی یخ نازک 
 • قسمت دهم: بازگشت از چهار صورت فلکی 
 • قسمت یازدهم: دراگون به کوهستان بازمی‌گردد 
 • قسمت دوازدهم: قربانی در حاشیه زمان 
 • قسمت سیزدهم: پایان استاد دراگون 
سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت
سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت

چهار پاندا و صورت فلکی در سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت  

چهار صورت فلکی نماد قدرت چهار استاد جنگجو قدرتمند کنگفو است. این قدرت‌ها در قست‌های قبلی پاندای کنگفوکار در نقش‌های اژدهای آبی، لاک پشت سیاه، ببر سفید و ققنوس سرخ به نمایش درآمده اند.

اژدهای آبی

اژدهای آبی نماد رهبری و هوشمندی است او همیشه می‌داند چه کاری باید انجام دهد.

لاک پشت سیاه

الویت نیازهای دیگران از ویژگی‌های این نماد است. از خودگذشتگی او از سه نماد دیگر بیشتر است.

ببر سفید

ببر سفید یک شفا دهنده عالی  و البته می‌گویند کمی هم خنگ است.

ققنوس سرخ

شجاع‌ترین صورت فلکی است که تمایل به پریدن به وسط خطرناک‌ترین نبردها را دارد.

موفقیت‌های سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت

از ابتدای اکران مجموعه، پاندای کنگفوکار توانسته نامزد دریافت جایزه در بخش‌های بهترین موسیقی، بهترین صداگذاری، بهترین جلوه های ویژه و بهترین شخصیت‌های انیمیشنی در جشنواره‌های مختلف از جمله گلدن گلوب وAnnie شود.

سریال پاندای کنگفوکار پنجه‌های سرنوشت در سال 2019 نامزد بهترین انیمیشن تلویزیونی برای کودکان در جشنواره Annie شد. این سریال در سال  2020 برنده بهترین سریال جدید از جشنواره Kidscreen شد.

نتیجه گیری در مورد سریال پاندای کنگفوکار پنجه های سرنوشت

ساخت دنباله‌دار پاندای کنگفوکار در چندین سال گذشته توانسته است، مخاطبان زیادی از جمله چینی ها  به دلیل وفاداری این فیلم به فرهنگ چین را با خود همراه کند.

با دیدن این سریال مهیج، خنده‌دار و عجیب لحظات بسیار خوبی را با خانواده‌مان سپری خواهیم کرد. دیدن پانداهایی که تنبل نیستند و مبارزه می‌کنند حتما خیلی جالب و خنده‌دار خواهد بود.

شما هم حتما سریال پاندای کنگفوکار پنجه‌های سرنوشت را دیده‌اید، اما اگر تاکنون موفق به تماشای آن نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم همین الان این فیلم را با دوبله فارسی و کیفیت عالی تماشا کنید. کافی است خیلی راحت در دیجیتون ثبت‌نام کنید، یا اپلیکیشن دیجیتون را روی گوشی خود نصب کنید.

اگر سرعت اینترنت شما پایین است هم نگران نباشید! دیجیتون سرعت خود را با سرعت اینترنت شما سازگار می‌کند. پس می‌توانید با خیال راحت و در کنار خانواده یکی از ماندگار‌ترین آثار تاریخ سینمای انیمیشن را در دیجیتون تماشا کنید و از آن لذت ببرید. راستی برای اطلاعات بیشتر در مورد پاندای کونگفوکار توصیه می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید.

در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.