شناخت بهترین شرکت‌ های تولید انیمیشن یا استدیوهای انیمیشن سازی به علاقه‌مندان این حوزه کمک شایانی می‌کند. افرادی که در رشته‌های مرتبط با تولید انیمیشن تحصیل و یا در این حوزه کار می‌کنند، برای الهام گیری و گرفتن خطی مشی مناسب بهتر است با بهترین و موفق‌ترین شرکت‌های تولید انیمیشن آشنا باشند. علاوه بر آن، آن دسته از افرادی که علاقه‌مند به تماشای انیمیشن‌های با کیفیت و خوب هستند، می‌توانند با شناخت شرکت‌های تولید انیمیشن مطرح جهانی، انیمیشن‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند. این بلاگ پست هم با هدف کمک به این دو دسته از عزیزان علاقه‌مند به دنیای انیمیشن تهیه شده است که در ادامه به معرفی لیستی از بهترین شرکت‌ های تولید انیمیشن می‌پردازیم.

معرفی 5 شرکت‌ برتر تولید انیمیشن در دنیا

استودیوهای انیمیشن Pixar

دفتر مرکزی: امریویل ، کالیفرنیا شرکت پیکسار، یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ های تولید انیمیشن جهان به شمار می‌رود که توسط استیو جابز تأسیس شد و در سال 2006 توسط شرکت والت دیزنی با بیش از 7 میلیارد دلار خریداری شد. این استودیوی آمریکایی، اقدام به تولید برخی از انیمیشن‌های بسیار مهم کرده است. برای آشنایی بیشتر با انیمیشن‌های معروف این شرکت می‌توانید بلاگ پست بهترین انیمیشن‌های پیکسار را مطالعه کنید.
شرکت‌های تولید انیمیشن برتر جهان کدام‌اند؟
شرکت‌های تولید انیمیشن برتر جهان کدام‌اند؟

استودیوی انیمیشن Walt Disney

دفتر مرکزی: بوربانک ، کالیفرنیا استودیوی دیزنی از سال 1937 با انتشار فیلم موفقیت آمیز سفید برفی و هفت کوتوله، در حال تولید فیلم‌های بلند است. از آن زمان، آنها پشت برخی از پردرآمدترین فیلم‌های انیمیشن مانند شیر شاه و علاءالدین حضور داشته‌اند. اگرچه این استودیو با در چند دهه اخیر دچار افت‌هایی بوده است، اما هنوز هم یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های تولید انیمیشن در سراسر جهان به شمار می‌رود. انیمیشن فروزن 2 ، انیمیشن فروزن 1، رالف خرابکار و قهرمان بزرگ شماره 6 با دوبله اختصاصی    از جمله نمونه انیمیشن‌های مطرح این شرکت محسوب می‌شوند.

استودیوی انیمیشن DreamWorks

دفتر مرکزی: گلندیل ، کالیفرنیا فیلم های استودیو انیمیشن DreamWorks در سراسر جهان توزیع شده‌اند و از دستاوردهای این استودیو می‌توان به  22 جایزه Emmys، چندین جایزه آنی، 3 جایزه اسکار و نامزدی بسیاری از BAFTA و گلدن گلوب‌ها اشاره کرد. انیمیشن‌های شرک 1، شرک 2، شرک 3 ، شرک 4 با دوبله اختصاصی، چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، ماداگاسکار، پاندای کونگ فو کار3 جزو انیمیشن‌های ساخته شده توسط این استدیو به حساب می‌آیند.

استودیوی انیمیشن Industrial Light & Magic

دفتر مرکزی: سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا استودیوی انیمیشن Industrial Light & Magic، تا به حال روی صدها انیمیشن کار کرده است که تعداد جزو پر بازدیدترین انیمیشن‌ها به شمار می‌روند. آنها در بسیاری از شاهکارهای فن آوری رایانه‌ای پیشگام محسوب می‌شوند. انیمیشن جنگ ستارگان یکی از پروژه‌های قابل توجه این استودیوست که شما می‌توانید این انیمیشن را با دوبله فارسی در دیجیتون تماشا کنید.

استودیوی انیمیشن Framestore

دفتر مرکزی: لندن ، انگلیس استودیوی انیمیشن Framestore که در سال 1986 تأسیس شد، جزو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید انیمیشن دنیا به شمار می‌رود. این شرکت، به ساخت برخی از موفق‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر کمک کرده و برنده چندین جایزه اسکار و BAFTA برای پروژه‌های خود می‌باشد. هری پاتر یکی از معروف‌ترین فیلم‌های این شرکت می‌باشد که شما می‌توانید 8 قسمت آن را با اینترنت رایگان در دیجیتون تماشا کنید.
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.