پلنگ صورتی در واقع فیلمی پلیسی و کمدی بود که در سال ۱۹۶۳ در سینماها اکران شد. موفقیت آن فیلم در گیشه، باعث شد چند دنباله هم برایش بسازند. اما سروکله کارتون پلنگ صورتی از کجا پیدا شد؟ در این مقاله‌ی دیجیتون درباره‌ی این شخصیت قدیمی و پرطرف‌دار دنیای انیمیشن و همه‌ی مجموعه‌های پلنگ صورتی که تولید و پخش شده‌اند، برایتان می‌گوییم.

تولد پلنگ صورتی

داستان تولد پلنگ صورتی از این قرار بود که در تیتراژ فیلم پلیسی پلنگ صورتی و همین طور در تیزرهای تبلیغاتی آن، از شخصیت انیمیشنی پلنگ صورتی استفاده می‌کردند. محبوبیت آن شخصیت کارتونی باعث شد بعدها برایش ۱۲۴ انیمیشن کوتاه و چند مجموعه تلویزیونی مستقل درست کنند. این طوری بود که شخصیت کارتونی پلنگ صورتی خلق شد. اولین انیمیشن کوتاه پلنگ صورتی در روز ۱۸ دسامبر سال ۱۹۶۴ پخش شد. در این قسمت از کارتون پلنگ صورتی او مدام در کار نقاش خرابکاری می‌کند. نقاش می‌خواهد خانه را آبی رنگ کند، اما پلنگ صورتی جای سطل رنگ آبی را با رنگ صورتی عوض می‌کند. نقاش هم برای گیرانداختن او نقشه‌ای می‌کشد… اگر می‌خواهید این قسمت از کارتون پلنگ صورتی را تماشا کنید، روی لینک زیر کلیک کنید. در دیجیتون می‌توانید این کارتون و کلی کارتون دیگر را با کیفیت عالی تماشا کنید. نگران سرعت اینترنت هم نباشید! دیجیتون خود را با سرعت اینترنت شما سازگار می‌کند. پس از آن قسمت، ۱۲۳ انیمیشن کوتاه دیگر هم با حضور پلنگ صورتی ساخته شد. پخش اولین مجموعه‌ی مستقل کارتون پلنگ صورتی هم از سال ۱۹۶۹ شروع شد. تولید و پخش کارتون‌هایی با حضور این شخصیت و سایر همراهانش مانند آقا کوچولو، بازرس، گروهبان دودو، مورچه، مورچه‌خوار و… تا سال ۱۹۸۰ ادامه داشت.

مجموعه پلنگ صورتی

اولین فصل کارتون پلنگ صورتی در سال ۱۹۶۹ در قالب ۱۷ قسمت، و دومین فصل آن در سال ۱۹۷۰ در قالب ۱۵ قسمت تولید و پخش شدند. در این مجموعه، پلنگ صورتی و بازرس شخصیت‌های اصلی بودند. در این مجموعه، پلنگ صورتی خودرویی به‌نام پنترموبیل هم داشت. اگر کارتون پلنگ صورتی را دیده باشید، حتما به خاطر دارید که در یکی از قسمت‌های این مجموعه، موریانه‌ای وارد خانه‌ی پلنگ صورتی شده و همه‌ی وسائل چوبی را از بین می‌برد. پلنگ صورتی هم هرچه می‌کند، نمی‌تواند او را از خانه بیرون کند…

مجموعه جدید پلنگ صورتی

پس از موفقیت دو فصل اول پلنگ صورتی، سازندگان شروع به تولید فصل سوم یا سری جدیدی با نام مجموعه جدید پلنگ صورتی کردند. این مجموعه طی ۱۷ قسمت در سال ۱۹۷۱ تولید و پخش شد. شخصیت‌های مورچه و مورچه‌خوار هم برای اولین بار در این مجموعه معرفی شدند. در قسمت اول این مجموعه، پلنگ صورتی برای اینکه صبح‌ها به‌موقع بیدار شود، ساعتی می‌خرد که یک پرنده در آن وجود دارد. اما پلنگ صورتی دوست ندارد صبح زود بیدار شود، بنابراین پرنده‌ی کوچولو از روش‌های عجیب‌وغریبی برای بیدارکردن او استفاده می‌کند…

مجموعه پلنگ صورتی و دوستان

مجموعه پلنگ صورتی و دوستان، ترکیبی از قسمت‌های جدید و تکرار قسمت‌های قبلی کارتون پلنگ صورتی به‌علاوه‌ی تکرار قسمت‌های مربوط به مورچه و مورچه‌خوار بود. این مجموعه بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۶ تولید و پخش شد. در یکی از قسمت‌های مجموعه‌ی پلنگ صورتی و دوستان، پلنگ صورتی با ماهی سالمون خوش‌اخلاقی در ساحل برخورد می‌کند. او ماهی را به‌عنوان حیوان خانگی خود نگه می‌دارد، ولی ماهی دردسرهای زیادی برایش درست می‌کند…

مجموعه خنده پلنگ صورتی و نصف ساعت و نصف مجموعه

در این مجموعه سازندگان سعی کردند قالب جدیدی عرضه کنند. به همین خاطر علاوه بر پخش تکرار پلنگ صورتی، بازرس، و همین طور مورچه و مورچه‌خوار، زمانی را هم به کمدین معروف آن زمان، لنی شولتز اختصاص دادند. شولتز در بخش مربوط به خودش، نامه‌ها و جوک‌های طرف‌داران پلنگ صورتی را می‌خواند. این مجموعه از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۷ تولید و پخش شد.

مجموعه فکر کن پلنگ صورتی

برای این مجموعه هیچ کارتون پلنگ صورتی جدیدی تولید نشد. تکرار قسمت‌های قبلی در قالب قسمت‌های ۳۰دقیقه‌ای هفته‌ای یک‌بار پخش می‌شد.

مجموعه پلنگ صورتی جدید

مجموعه پلنگ صورتی جدید یا فصل دهم این سریال کارتونی، در سال ۱۹۷۸ میلادی، در قالب ۱۶ قسمت تولید و پخش شد. در این مجموعه شخصیت کریزیلگ کرین هم به جمع شخصیت‌های مجموعه کارتون‌های پلنگ صورتی اضافه شد. در یکی از قسمت‌های سری جدید پلنگ صورتی، او در جنگل مشغول تفریح و خوردن میوه است که با گوریل خشمگینی برخورد می‌کند. آن‌ها بر سر خوردن میوه‌های جنگلی با هم درگیر می‌شوند. پلنگ صورتی خیلی زود متوجه می‌شود که گوریل عاشق موسیقی است. او هربار صدای موسیقی می‌شنود، شروع به رقصیدن می‌کند…
معرفی همه سری‌های منتشرشده کارتون پلنگ صورتی
معرفی همه سری‌های منتشرشده کارتون پلنگ صورتی

مجموعه اجرای مجدد پلنگ صورتی

برای یازدهمین و آخرین فصل کارتون پلنگ صورتی هم هیچ قسمت جدیدی ساخته نشد. این مجموعه ۵۲ قسمت داشت، اما مانند فصل نهم، فقط تکرار قسمت‌های قبلی این مجموعه بود. مجموعه اجرای مجدد پلنگ صورتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ پخش شد.

مجموعه پلنگ صورتی

مترو گلدوین مایر در سال ۱۹۸۰ مجموعه‌ای از قسمت‌های قدیمی پلنگ صورتی و بخش‌های جدیدی از حضور این شخصیت را در قالب قسمت‌های ۳۰دقیقه‌ای آماده و پخش کرد. در این مجموعه هم علاوه بر پلنگ صورتی، سایر شخصیت‌ها از جمله بازرس، مورچه و مورچه‌خوار و… حضور داشتند. در یکی از آخرین قسمت‌های کارتون پلنگ صورتی او را در ترانسیلوانی رومانی می‌بینیم. پلنگ صورتی همین طور که در جنگل قدم می‌زند، ناخواسته سر از قصر قدیمی و ترسناکی درمی‌آورد. اما او خبر ندارد که آنجا محل زندگی کنت دراکولاست و به این راحتی‌ها نمی‌تواند از آن بیرون بیاید… جمع‌بندی کارتون پلنگ صورتی ۱۲۴ انیمیشن کوتاه در قالب چندین مجموعه است. این کارتون‌ها بین سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۰ ساخته و پخش شدند. البته در بسیاری از مجموعه‌های پلنگ صورتی، از تکرار انیمیشن‌های او در کنار شخصیت‌های جدید استفاده می‌شد. کارتون‌های بازرس و گروهبان دودو، مورچه و مورچه‌خوار و چند کارتون خاطره‌انگیز دیگر هم جزو مجموعه‌های پلنگ صورتی بودند. حتی گاهی اوقات سروکله‌ی این شخصیت‌ها در انیمیشن پلنگ صورتی هم پیدا می‌شد و با همدیگر هم‌بازی می‌شدند. برای تماشای کارتون پلنگ صورتی کافی است در دیجیتون ثبت‌نام کنید. می‌توانید اپلیکیشن دیجیتون را هم روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید. در دیجیتون می‌توانید پلنگ صورتی را به‌صورت آنلاین تماشا کنید و حسابی بخندید، یا حتی آن را دانلود کنید و سر فرصت ببینید. راستی اگر دوست داشتید از وبلاگ دیجیتون مطالب بیشتری بخوانید.
در باره ی نویسنده

blogadmin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.