محتوای انیمیشن‌ها و کارتون‌هایی که کودکان می‎‌بینند برای سنین مختلف و گاهی جنسیت‌های متفاوت طراحی می‌شود. البته این به آن معنا نیست که یک انیمیشن را فقط و فقط دخترها یا پسرها باید ببینند. سازندگان دنیای انیمیشن‌ها سلایق و علاقه‌های دختران و پسران را بررسی کرده و به ژانر‌ها و شخصیت‌هایی رسیدند و فیلم سازی و انیمیشن‌سازی را بر پایه آن‌ها قرار دادند. در این مطلب قصد داریم به معرفی 8کارتون مناسب دختربچه‌ها بپردازیم. کارتون‌هایی شاد و جذاب که با سلیقه حساس دختر کوچولوها بیشتر هماهنگ است.

  1. توت فرنگی کوچولو، دنیای دوستانه میوه‌ای

شخصیت توت فرنگی کوچولو در ابتدا تنهای یک تصویر بر روی لوازم و تحریر و دیگر وسایل دخترانه بود اما بعد از محبوبیت این شخصیت، در سال 1983 و 2003 و 2009 مجموعه‌ای بر اساس این شخصیت و دوستانش ساخته شد.

 انیمیشن توت فرنگی کوچولو
انیمیشن توت فرنگی کوچولو

کارتون توت‌فرنگی کوچولو یکی از 8کارتون مناسب دختربچه‌ها دسته‌بندی می‌شود. این مجموعه سریالی درباره گروهی دخترهای رنگارنگ در یک دنیای کوچک خیالیست که در هر قسمت ارزش دوستی، اتحاد و مهربانی را بهتر می‌فهمند.

  1. جودی ابوت، نامه‌هایی به بابالنگ دراز

سریال کارتونی جودی ابوت بر اساس رمان جین وبستر ساخته شده است. کارتون بابالنگ دراز درباره دختری به نام جودی است که از کودکی تا پانزده سالگی در یتیم‌خانه زندگی می‌کند و در یک مهمانی خیریه فردی به نام جان اسمیت سرپرستی او را به عهده می‌گیرد.

انیمیشن بابالنگ دراز

جودی تنها می‌رسد که یک سایه از این سرپرست ببیند و تنها متوجه پاهای بلند او می‌شود و در نامه‌هایش او را بابالنگ دراز خطاب می‌کند.جودی در یک مدرسه شبانه‌روزی با دو دوست خود جولیا و سالی درس می‌خواند و زندگی می‌کند.

علت قرار گرفتن این کارتون در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها نشان دادن الگویی برای مقاومت در برابر سختی‌ها و حفظ روحیه است.

  1. موآنا، دختر اقیانوس

موآنا پرنسس جدید کمپانی والت دیزنی است که داستانی برگرفته از افسانه‌های محلی از مائویی، یک نیمه خدا قوی و باهوش، دارد.

در این انیمیشن ما با موآنا آشنا می‌شویم که برای نجات مردم جزیره‌اش راهی سفری دور و دراز می‌شود و نماد یک دختر شجاع برای کودکان محسوب می‌شود. دختری که نمی‌گذارد جنسیتش مانع انتخاب‌هایش شود و مسئولیت نجات حیات جزیره را قبول می‌کند. انیمیشن موآنا نیز در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها در جایگاه سوم قرار دارد تا به دختران سرزمینم یادآوری کند که هیچ چیز نمی‌تواند جلوی رسیدن آن‌ها به هدفشان را بگیرد.

انیمیشن موآنا

  1. شجاع، اولین پرنسس پیکسار

در انیمیشن شجاع ، مریدا پرنسسی متفاوت با دغدغه‌هایی متفاوت است . او به ازدواج از پیش تعیین شده علاقه‌ای ندارد و برای مبارزه با سنت‌های خانوادگی با خانواده‌اش به مشکل می‌خورد.

مریدا برای مقابله با نظرات مادرش دست به دامان یک جادوگرجنگلی می‌شود که در نهایت منجر به تبدیل شدن مادرش به یک خرس می‌شود. تنها روش شکست طلسم، بازسازی پیوند از بین رفته‌ای است که غرور باعث آن شده.

انیمیشن شجاع

در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها شخصیت مریدا می‌تواند نماد دختری سرکش و لجباز باشد که بعد از پشیمانی با والدین خود منطقی صحبت کرده و مشکلات را حل می‌کند.

  1. فروزن، افسانه السا و آنا

السا و آنا دو پرنسس از سرزمین آرندل هستند که نیروی جادویی یخی السا باعث دوری آن‌ها شده است. در جشن تاج‌گذاری السا اتفاقات ناخوشایندی رخ می‌دهد و السا فرار می‌کند تا بتواند آزادانه به هر شکلی که هست زندگی کند.

انیمیشن فروزن یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های تاریخ لقب گرفت و توانست فروش بسیار بالایی داشته باشد.

انیمیشن فروزن

مفهوم عشق به خانواده اصلی ترین پیام انیمیشن و اصلی ترین دلیل قرارگیری فروزن در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها است. در کنار آن داستان رهایی السا از تظاهر به عادی بودن و درس گرفتن آنا از انتخاب اشتباه نامز آینده‌‎اش در جذاب بودن انیمیشن نقش دارد.

برای مطالعه بیشتر: انیمیشن فروزن 2 رو با دوبله اختصاصی از دیجیتون ببینید

  1. آن شرلی، دختری با موهای قرمز

آن‌شرلی دختر یتیمی است که به اشتباه به جای یک پسر به خانه متیو و ماریلا فرستاده می‌شود. هوش و خلاقیت آن شرلی جذاب و متفاوت است. آن شرلی روحیه حساس و شاعرانه‌ای دارد و به خاطر موهای قرمز و صورت پر از کک و مک خود مورد تحقیر هم سن و سالانش قرار می‌گیرد.

انیمیشن آن شرلی

انیمیشن آنشرلی بر اساس مجموعه رمان‌های لوسی ماد مونتگومری ساخته شده است. آن شرلی برای دختربچه‌ها نشان دختری است که به حرف‌ها و تحقیرهای دیگران اهمیتی نمی‌دهد و زندگی خود را براساس حرف دیگران تنظیم نمی‌کند. بنابراین در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها آن شرلی جایگاهی خاص و مهم دارد.

  1. پرنسس صوفیا، راه و رسم پرنسس بودن

صوفیا همراه با مادرش زندگی ساده و خوبی دارند. اما پادشاه عاشق مادر صوفیا می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند. در نهایت صوفیا به عنوان یک پرنسس باید در قصر زندگی کند و مانند یک پرنسس رفتار کند.

این انیمیشن برای دختربچه‌هایی با سن پایین جذاب است و مهربانی و رفتار درست مانند یک خانم را به آن‌ها می‌آموزد.

یکی از 8کارتون مناسب دختربچه‌ها، انیمیشن پرنسس صوفیا است. البته این کارتون برای سنین پایین و حتی پیش از دبستان توصیه می‌شود.

انیمیشن پرنسس صوفیا

  1. کیم پاسیبل، شجاع، جسور و باهوش

کیم پاسیبل دختری است که با شرورها و انسان‌های بدجنس که قصد آزار و اذیت دیگران را دارند، مبارزه می‌کند. او به همراه پسری به نام رون استاپبل به ماجراجویی می‌رود. شبکه دیزنی این سریال کارتونی را با کارگردانی Mark McCorkle و Bob Schooley ساخت. شخصیت کیم به دلیل اعتماد به نفس بالا و توانایی مبارزه با دشمنان خود، از محبوبیت بالایی برخوردار است و در لیست 8کارتون مناسب دختربچه‌ها در جایگاه هشتم قرار می‌گیرد.

انیمیشن کیم پاسیبل

با بررسی انیمیشن‌ها و کارتون‌های متفاوت، به هشت شخصیت محبوب و مناسب دختربچه‌ها رسیدیم. این هشت شخصیت هرکدام ویژگی‌ها و خصوصیات خوب و جذابی دارند که می‌توانند به دختربچه‌ها نکات مهمی مثل شجاعت و عشق به خانواده را بیاموزند.

امروزه نویسندگان و به طور کلی سازندگان انیمیشن و کارتون بیش از هرچیز به تقویت اعتماد به نفس و باور به خود کودکان اهمیت می‌دهند.

در باره ی نویسنده

aylar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.