دنیای انیمیشن‌ها سرزمینی جذاب و دوست‌داشتنی است که حتی بزرگسالان هم از دیدن و تماشای آن لذت می‌برند. تماشای این لحظات هیجان‌انگیز و کمدی می‌تواند بستر مناسبی برای یادگیری بعضی نکات اخلاقی و آموزنده برای مخاطبان باشد. مخاطبان اصلی انیمیشن‌ها یا همان کودکان، زمان زیادی را صرف تماشای کارتون‌ها و انیمیشن‌ها می‌کنند و می‌توانند با دیدن انیمیشن‌ جدید و کارتون علاوه بر تفریح و سرگرمی نکات آموزنده هم یاد بگیرند. در ادامه به معرفی 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای می‌پردازیم و والدین را راهنمایی می‌کنیم تا انتخاب محصول رسانه‌ای مطمئنی برای کودکان خود داشته باشند.

  1. فیلم لگو، وقوع یک پیشگویی

برادران وارنر تصمیم گرفتند تا پروژه ساخت انیمیشنی متفاوت را به سازندگان انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی بدهند. در فیلم لگو که تفاوت زیادی با دیگر محصولات انیمیشنی دارد ما با یک قهرمان رو به رو هستیم.

قهرمانی متفاوت با ابرقهرمان‌های شناخته شده که می‌تواند با بودن در شخصیت خودش، دنیا را از نابودی نجات دهد. او شروع یک انقلاب پیش بینی شده است و الگویی برای مبارزه با باورهای غلط و خودباوری.

فیلم لگو

برای مطالعه بیشتر: انیمیشن لگو شزم | داستان پسر بچّه‌ای که با یک کلمه‌ی ساده اَبَر قهرمان می‌شود!

  1. هورتون، احتمال وجود غیرممکن ها

کمپانی بلو اسکای، که با ساخت انیمیشن عصر یخبندان به موفقیت و رسید، شروع به ساخت انیمیشنی بر اساس یک رمان قدیمی کرد. در انیمیشن هورتون ما با یک فیل بزرگ آشنا می‌شویم که خیلی اتفاقی صدایی از درون یک گرده می‌شنود.

حرف‌های هورتون را کسی باور نمی‌ککند و تنها هورتون به خاطر گوش‌های بزرگش می‌تواند صدا را بشنود. در درون گرده نیز اتفاق مشابهی می‌افتد و کسی حرف‌های شهردار را مبنی بر کوچک بودن دنیایشان و وجود جانداران بزرگ‌تر نمی‌پذیرد.

انیمیشن هورتون

اتفاقی که در انیمیشن هورتون رخ می‌دهد تا آن را در لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای قرار دهد این است که داستان هورتون به کودکان نشان می‌دهد که حتی اگر تمام دنیا حقیقتی که شما باور دارید را باور نمی‌کنند، روی حرف خودتان و چیزی که فکر می‌کنید درست است بمانید.

  1. عصر یخبندان، زندگی حیوانات منقرض شده

عصر یخبندان یکی از انیمیشن‌های موفق و دنباله‌دار کمپانی بلو اسکای است که به دلیل شخصیت‌پردازی جذاب و داستان خلاقانه مورد استقبال مخاطبین خود قرار گرفت.

عصریخبندان در فیلم‌های سینمایی متعددی ساخته شد و شخصیت‌های ثابتی را به همراه داشت که در طول مسیر داستان به یکدیگر کمک کرده و همکاری و همفکری می‌کنند.

انیمیشن عصر یخبندان
انیمیشن عصر یخبندان

مندی، سید و دیه‌گو بعد از از وقوع هر اتفاق با یک کار تیمی به مشکلات غلبه می‌کنند و دوستان صمیمی باقی می‌مانند.

انیمیشن عصر یخبندان قطعا یکی از 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای است چون اتحاد را در شرایط بحرانی به خوبی به کودکان می‌آموزد.

  1. میچل ها علیه ماشین ها، خانواده در اولویته!

خانواده ای چهارنفره با تفاوت های بسیار! سوژه کمپانی سونی پیکچرز برای مبارزه با روبات‌ها شدند. میچل ها راهی سفری برای رساندن کیتی، دختر خانواده، به دانشکده فیلمسازی می‌شوند.

همزمان با این اتفاق، دنیا توسط ربات های فوق‌پیشرفته تسخیر می‌شود و تنها میچل‌ها اسیر آن‌ها نشده اند و مجبور هستند تا دنیا را نجات دهند.

انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها

کارتون میچل ها علیه ماشین ها جایگاه ویژه‌ای در بین 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای به دلیل بیان اهمیت عشق به خانواده دارد و می‌تواند به کودکان و حتی نوجوانان اهمیت صمیمیت در خانواده را یادآور شود.

  1. تیزپا، مواجهه یک قهرمان با زندگی واقعی

تیزپا یک سگ بازیگر است و به طور اتفاقی از تیم بازیگری جدا شده و در نیویورک گم می‌شود. او که تا به حال تصور کرده قدرت‌های سینمایی واقعی دارد، مواجهه با واقعیت برایش دشوار است و تا مدت‌ها باور نمی‌کند.

انیمیشن تیزپا

تیزپا در مسیر مبارزه با شرور داستان در دنیای واقعی، تنها نیست و دوستان جدیدش با وجود دانستن واقعیت، به او کمک می‌کنند. در واقع نکته و پیام اصلی انیمیشن تیزپا که باعث قرارگیری آن در لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای می‌شود، همدلی و کمک به دوستان است.

  1. گلبول سفیدی به نام جونز، سفر به بدن انسان

گلبول سفیدی به نام جونز یا همان سلول قهرمان، ترکیبی از انیمیشن و فیلم برای نشان دادن اتفاقات بدن انسان به گونه‌ای علمی و طنز و قابل فهم برای کودکان است.

این انیمیشن خود یک سفر علمی محسوب می‌شود و عملکرد اعضای بدن را با زبانی ساده به کودکان آموزش می‌دهد و می‌توان آن را بهترین گزینه در لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای دانست.

انیمیشن گلبول سفیدی به نام جونز
انیمیشن گلبول سفیدی به نام جونز

در داستان انیمیشن گلبول سفیدی به نام جونز می‌بینیم که فرانک بعد از خورن یک تخم مرغ آبپز آلوده دچار بیماری سیاه زخم می‌شود . گلبول سفیدی به نام اوسمس جونز سعی دارد جلوی این اتفاق را بگیرد.

  1. افسون، ترکیب رنگ و موسیقی و عشق به خانواده

در دهکده ای در کلمبیا خانواده‌ای با قدرت‌های جادویی به نام خانواده مادریگال زندگی می‌کنند. میرابل یک از نوه‌های این خانواده در روز مخصوص خود نیروی جادویی دریافت نمی‌کند و معمولی می‌ماند.

انیمیشن افسون
انیمیشن افسون

داستان‌پردازی انیمیشن افسون بسیار منحصر به فرد است و موسیقی ‌های بسیار بسیار جذابی دارد. پیام‌های جذاب زیادی در داستان افسون جای گرفته که می‌توان به عشق به خانواده، اهمیت قدرت‌ها و ویژگی‌های مثبت درونی و همکاری اشاره کرد.

با ذکر تمام این پیام‌ها پس جای تعجب نیست که انیمیشن افسون را در لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای

ببینیم.

  1. مولان، مبارزه با تابو ها

مولان دختری جنگجو و مبارز است که برخلاف دخترهای اطرافش در آن زمانه چین، به دغدغه‌های بزرگ‎تری فکر می‌کند. داستان انیمیشن مولان الهام گرفته از اسطوره‌های کهن چین است و کمپانی دیزنی آن را در سال 1998 ساخته است. این انیمیشن بعدها در قسمت دوم و در سال 2020 لایو اکشن داستان مولان ساخته شد.

انیمیشن مولان

مولان به کودکان به خصوص دختربچه‌ها یاد می‌دهد که تا قوی باشند و با سختی‌ مبارزه کنند.

  1. ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی، اختراعی با طعم چیزبرگر

انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی داستان یک مخترع را دنبال می‌کند که برخلاف شکست‌ها و تمسخرهایی که می‌بیند، ناامید نمی‌شود و برای موفقیت مبارزه می‌کند.

فلینت دستگاهی می‌سازد که می‌تواند آب را به هر غذا و خوراکی تبدیل کند و خیلی اتفاقی آن را راهی جو بالایی کره زمین می‌کند.  تلاش برای رسیدن به موفقیت از دلایلی است که انیمیشن احتمال بارش کوفته قلقلی را در لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای می‌دهد.

انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی
انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

اغلب انیمیشن‌ها و کارتون‌هایی که برای کودکان ساخته می‌شوند، پیام‌ها و نکات آموزنده زیادی را به مخاطبان خود یادآوری می‌کنند. کدام انیمیشن می‌تواند گزینه بهتری برای لیست 9 انیمیشن آموزنده برای کودکان مدرسه‌ای باشد؟

 

 

در باره ی نویسنده

aylar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.